به گفته بازوند، این مسئولیت بر عهده اداره کار استان بود که سهمیه هر بخش از جمله صنعت، کشاورزی، گردشگری و … را از این فرصت‌ها مشخص و سپس آنها را پیگیری کند.

به گزارش طلوع به نقل از ایسنا، وی خواستار برخورد با فردی که در اداره کار متولی این کار بوده شد و افزود: باید فردی باانگیزه و با جدیت پای کار بیاید و دستگاه‌ها را از این فرصت ها آگاه کند.

استاندار کرمانشاه درباره اینکه شاید بخشی از مشکلات ناشی از عدم اعتماد واحدهای تولیدی به این طرح ها باشد، عنوان کرد: وظیفه ما است که برای آنها اعتمادسازی کنیم تا اگر ابهامی وجود دارد، رفع شود.

بازوند اظهار کرد: اگر نیاز باشد با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکاتبه می‌کنیم که یارانه دستمزد چند ماه زودتر به حساب کارفرمایان واریز شود تا دیگر ابهامی نداشته باشند.

وی خواستار طرح این موضوع در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شد تا هم موانعی که وجود دارد برطرف شود و هم فعالان اقتصادی در جریان وجود چنین طرح‌هایی قرار بگیرند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید تا هفته دیگر شاهد رشد قابل توجهی در استفاده از سهمیه استان در دو طرح کارورزی و یارانه دستمزد باشیم.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به پرداخت تسهیلات به مددجویان دستگاه‌های حمایتی داشت و خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها در این زمینه شد.

در این جلسه گزارشی هم درباره دو طرح کافه کارآفرینی کرمانشاه و همچنین طرح تحلیل استراتژیک تعاونی‌های مرغ گوشتی استان ارائه شد.

*ایوب رحیمی