حیدری با تاکید بر اینکه این جرائم معقول و منطقی است، خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته تناقض  زیادی وجود داشت اما اینک صدور آرا منطقی تر شده است.

این مسئول بیان داشت: تقریبا ۱۰۰ درصد ساختمان هایی که مجوز می گیرند به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده می شود به گونه ای که برابر مجوزهای ساختمانی صادر شده ورود به کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود دارد.

وی عنوان کرد: بسیاری از ادارات از جمله کمیته چهار جانبه استانداری و مسکن و شهرسازی باید دست بدست هم دهند و معضل فعلی را حل کنند زیرا این شهر امانت است و باید به آیندگان تحویل شود.

شهر کرمانشاه با ادامه این روند در آینده نزدیک قابل سکونت نخواهد بود

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تاکید بر اینکه با ادامه این روند شهر کرمانشاه در آینده نزدیک قابل سکونت نخواهد بود، گفت: عضوی از شهرداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ نیست که ذی نفوذ باشد و بخواهد به نفع شهرداری حکم صادر کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ را سه نفر شامل عضو شورای شهر، عضو استانداری به نمایندگی از دولت و نماینده دادگستری تشکیل می دهد.

حیدری با بیان اینکه این گونه نیست که کمیسیون ماده ۱۰۰ به سود شهرداری رای به جریمه صادرکند، عنوان کرد: روال غلطی از ادروار گذشته در شهر کرمانشاه وجود داشته مبنی بر اینکه قبح تخلف شکسته شده است.

ضوابط طرح تفصیلی باید اصلاح شود

وی خاطر نشان کرد: عده ای از مردم، تخلفات ماده ۱۰۰ را حق مسلم خود می دانند که البته بخشی از این موضوع منطقی است زیرا با داشتن ۲۰۰ متر زمین، تنها مجاز به ساخت ۱۲۰ متر در هر طبقه هستند که ۲۰ متر از این ۱۲۰ متر نیز مشاعات است در نتیجه داشتن ۱۰۰ متر در یک ملک ۲۰۰ متری کفاف زندگی روزمره را نمی دهد بنابراین باید ضوابط طرح تفصیلی اصلاح و سپس در کمیسیون ماده ۱۰۰ سخت گیری بیشتری نسبت به تخلفات اعمال شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تاکید بر اینکه در این زمینه پیگیری های زیادی انجام شده اما همواره با در بسته مواجه شده ایم، گفت: ادارات ذی ربط نظیر مسکن و شهرسازی، استانداری، شهرداری و نظام مهندسی باید با یکدیگر به تفاهم برسند و به گونه ای اصلاح ضوابط انجام شود تا ساخت و ساز کفاف زندگی روزمره را بدهد و از تخلفات آینده جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه ساخت و ساز در شهر کرمانشاه در مقایسه با همدان و سنندج آن گونه که باید به صرفه نیست، افزود: هزینه ساخت در همه استان ها مشترک است اما قیمت فروش واحدهای آپارتمانی به نسبت پایین تر است.

حیدری خاطرنشان کرد: شاید یکی از دلایل پایین بودن قیمت فروش واحدهای آپارتمانی این است که در کرمانشاه در موارد ارتکاب تخلفات ماده ۱۰۰ به راحتی رای به جریمه صادر می شود هرچند این به تنها عامل نیست با این حال اگر ضوابط منطقی تر باشد، لزومی به انجام تخلف، ارجاع به کمیسیون ماده ۱۰ و درگیر شدن در فرآیند بوروکراسی اداری نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اگر ضوابط منطقی بر ساخت و ساز حاکم شود، هم افرادی که ملک می سازند و هم افرادی که ملک را خریداری می کنند، راضی تر خواهد شد، عنوان کرد: تخلفات ماده ۱۰۰ و سود آرای صادر شده در قیمت ملک تاثیر دارد.

حیدری با تاکید بر اینکه شهر امانت است و باید تحویل آیندگان شود، خاطرنشان کرد: همگان در قبال ساخت و ساز شهری مسئول هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: همه باید دست بدست هم دهیم زیرا با تفاهم و تعامل بین افراد ذی نفوذ و صاحب صلاحیت می توان شهر را از این آشوب نجات داد و در این صورت آیندگان نیز از ما راضی خواهند بود/مهر