به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طلوع به نقل از روابط عمومی فرمانداری قصرشیرین، فرامرز اکبری در نشستی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: اقدام های بسیار خوبی برای خدمات رسانی به زائران اربعین در شهرستان قصرشیرین و مرز رسمی خسروی و پایانه بین المللی این مرز انجام شده است.

وی از اهتمام مجموعه بهداشت و درمان برای تجهیز بیمارستان و آماده سازی درمانگاه مرز خسروی و همچنین استقرار تجهیزات بیمارستانی، آمبولانس و بالگردهای هوایی قدردانی کرد.

فرماندار قصرشیرین، خواستار نظارت بهداشتی به منظور کیفیت و سلامت کار موکب های پذیرایی از زائران شد.

اکبری گفت: هم اکنون مهم ترین نیاز و مشکل مردم شهرستان قصرشیرین کمبود پزشکان متخصص است که امید است با جذب کادر تخصصی مردم این منطقه مرزی در شهرستان بتوانند پیگیری های درمانی تخصصی خود را انجام دهند.

وی افزود: شهرستان قصرشیرین قابلیت راه اندازی بحث توریسم درمانی را برای پذیرش بیماران عراقی دارد.

محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پرشکی استان کرمانشاه نیز گفت: ۱۰ مرکز شبانه روزی و بیمارستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم اکنون برای خدمات رسانی به زائران آماده است.

دکتر مرادی افزود: برای خدمات رسانی به زائران اربعین سه اتاق عمل، پنج تخت آی سی یو و ۹۶ تخت در بیمارستان قصرشیرین تجهیز و آماده است.

وی اضافه کرد: ۱۲۰ دستگاه آمبولانس، پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج فروند بالگرد نیز استقرار یافته و آماده خدمات رسانی به زائران هستند.

مرادی همچنین از استقرار و حضور کادر تخصصی و درمانی برای زائران خبر داد و گفت: در مرز خسروی در بیمارستان های صحرایی و همچنین در بیمارستان قصرشیرین رشته های تخصصی اصلی و پزشک عمومی حضور دارند.