در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری از طرح نماد به عنوان یکی از طرح های خوب و تاثیرگذار آموزش وپرورش یاد کرد که می‌تواند در کاهش بروز آسیب های اجتماعی در سطح جامعه نقش اثرگذاری داشته باشد.

الهی تبار افزود: آمادگی برای حمایت از بومی سازی طرح نماد برای اجرا در استان کرمانشاه را داریم، این طرح برای اجرای مطلوب در استان نیاز به بومی سازی دارد.

وی همچنین از اختصاص اعتباراتی برای کانون های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش، مدارس در معرض آسیب‌های اجتماعی، تجهیز کتابخانه‌های مدارس و نیز امور پرورشی مدارس حاشیه ای کرمانشاه در سفر معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش به استان خبر داد و گفت: همچنین در این سفر اعتبار یک میلیارد تومانی برای اردوگاه دانش آموزی شهید چمران شهرستان پاوه در نظر گرفته شد.

سید مجتبی موسوی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه،در این جلسه، اظهارداشت: طرح نماد با آموزش، توانمند سازی و حمایت روانی و اجتماعی از دانش آموزان به منظور کاهش میزان بروز آسیب های اجتماعی بین دانش آموزان می باشد.

موسوی تاکید کرد: همه دستگاه ها برای مقابله با آسیب های اجتماعی برای کمک به آموزش و پرورش لازم است پای کار باشند و همکاری لازم را داشته باشند.

وی در ادامه گفت: طرح نماد سال گذشته در ۱۲۹ مدرسه استان و در شهرستان های پاوه، هرسین و ناحیه یک شهر کرمانشاه اجرایی شد وامسال تعداد این مدارس به ۴۳۰ مدرسه رسیده است که شهرستان های کنگاور و اسلام آباد غرب به مجموعه شهرستان های مجری طرح اضافه شده است.

موسوی افزود: سال ۹۷ بیش از ۷۷ هزار دانش آموز در استان کرمانشاه در این طرح شرکت کردند و استان کرمانشاه توانست رتبه برتر کشوری را کسب کند.