کاکلوند اضافه کرد: پس از گذشته چند هفته از رقابت‌های لیگ و نزدیک شدن به جام باشگاه‌های آسیا، با توجه به شرایطی که داشتیم نمی‌خواستیم در این رقابت‌ها شرکت کنیم، اما مسئولان وعده دادند کمکمان می‌کنند و حتی وزیر ورزش در سفری که به کرمانشاه داشت، قول داد ۲۰۰ میلیون تومان برای حضور تیم زاگرس در جام باشگاه‌های آسیا اختصاص دهد.

وی تاکید کرد: طبق صحبت‌هایی که وزیر ورزش داشت، قرار بر این شد تا مدیرعامل باشگاه این رقم را از جایی قرض بگیرد و تیم را هرچه سریعتر راهی رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا کند و سه روز پس از آن وزیر ورزش این مبلغ را به حساب باشگاه واریز کند، اما این قول هنوز عملی نشده و هنوز دستور وزیر در معاونت مالی وزارتخانه خاک می‌خورد.

سرمربی تیم زاگرس گفت: از همان ابتدا و پیش از اعزام به این رقابت‌ها به همه گفته بودیم که نباید انتظار کسب نتیجه از ما داشته باشند، چرا که با تیم‌های قدرتمند و میلیاردی قرار است بازی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مصدومیت، محرومیت و شکست‌های پی در پی در این رقابت‌ها روحیه بازیکنان ما را تا حدودی خراب کرد و پس از بازگشت هم مشکلات مالی باشگاه و وعده‌هایی که تحقق پیدا نکرده بود، دامنگیرمان شد و از سوی دیگر به خاطر نتایجی که در این رقابت‌ها کسب کرده بودیم، کسی حتی جوابمان را هم نمی‌داد.

کاکلوند اضافه کرد: از قبل قرار بود پس از بازگشت از رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، سه روز بازیکنان ما استراحت داشته باشند و پس از سه روز تمریناتمان را برای حضور در ادامه رقابت‌های لیگ برتر شروع کنیم، اما مشکلات مالی باشگاه و احتمال کناره گیری تیم از ادامه رقابت‌های لیگ باعث شد تا نتوانیم دو بازی ابتدایی پس از بازگشت از جام باشگاه‌های آسیا را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: مدیرعامل باشگاه برای اینکه بدهی ۲۰۰ میلیونی باشگاه را تسویه کند، مجبور به فروش ماشین شخصی خود شد و بازیکنان را راهی دیدار برابر تیم دشتستان برازجان کرد و آنجا مساوی شدیم.

سرمربی تیم زاگرس گفت: دیدار دوممان در شروع این مرحله از لیگ جمعه گذشته(۱۵ آذر) برابر تیم سربداران سبزوار بود که در این دیدار هم با نتیجه ۲۶ بر ۲۵ شکست خوردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیم زاگرس نسبت به لیگ سال گذشته دچار افول شده یا نه، عنوان کرد: اذعان می‌کنم که دچار افول شده‌ایم، اما ریشه این افول را باید در مشکلات مالی باشگاه و عدم توجه مسئولان به این تیم دانست و اگر با همین روند پیش برویم دیگر آن تیم سال قبل نیستیم.

کاکلوند تاکید کرد: متاسفانه اکنون در شرایطی هستم که باید جواب بازیکنان را بدهم که چرا حقوق‌هایشان پرداخت نشده، باید جواب مدیرعامل باشگاه را بدهم که چرا نتیجه نمی‌گیرم و جواب مردم را بدهم که چرا تیم که مدعی قهرمانی بود، اکنون در رده چهارم جدول قرار دارد.

وی گفت: فکر می‌کردیم پس از جام باشگاه‌های آسیا مشکلات مالی تیم هم تاحدودی رفع می‌شود و بازیکنان بدون دغدغه تمرین و بازی می‌کنند، اما این اتفاق نیفتاد و حتی پیش از بازی با تیم دشتستان تنها یک روز تمرین کرده بودیم که اصلا کافی نبود و بلافاصله از برازجان به سبزوار رفتیم و آنجا هم شکست خوردیم.

سرمربی تیم زاگرس در ادامه بابیان اینکه مسئولین برای نجات تیم زاگرس باید کمک‌‎هایی به این تیم داشته باشند، تاکید کرد: مسئولین ورزش استان تاکنون کمک‌های زیادی به تیم کرده‌اند، اما این کمک‌ها هیچکدام مالی و حتی در حد هزار تومان هم نبوده است.

وی در پاسخ به اینکه بخش دولتی تعهدی بابت کمک مالی به تیم‌های بخش خصوصی ندارد و چرا باشگاه‌های خصوصی این انتظار را دارند نیز گفت: در حال حاضر در استان تنها دو تیم لیگ برتری داریم که هر دوی آنها باعث ایجاد یک شور و نشاط بین جوانان شده‌ و رغبت آنها را به سمت ورزش افزایش داده اند. اینکه جوانان به سمت ورزش کشیده شوند، مانع از رفتن آنها به سمت آسیب‌های اجتماعی می‌شود و در نتیجه هزینه‌هایی که باید برای مبارزه وکنترل آسیب‌های اجتماعی شود کاهش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: البته در هیچ جا هم گفته نشده که کمک بخش دولتی به باشگاه‌های خصوصی خلاف قانون است و نباید این کار را بکنند. این مسئله اکنون در همه استان‌های کشور وجود دارد/ایسنا

تدوین:امید مهدوی