وی افزود: اگر شهرداری کرمانشاه موافقت خود را اعلام و قول حمایت دهد جشنواره فیلمی که هر ساله در ایران از سوی خانه فرهنگ اتریش زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود را در این شهر اجرا خواهیم کرد.
وی ادامه داد: وجوه مشترک زیادی بین شهر کرمانشاه و کشور اتریش وجود‌دارد که برای مثال می شود به شباهت جغرافیایی اشاره کرد.
سفیر اتریش در ادامه با اشاره به نقش موثر شهر کرمانشاه در برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین افزود: اربعین این روزها نقطه برجسته‌ای در جهان محسوب می‌شود که شهر شما نیز در برگزاری باشکوه این همایش جهانی نقش داشته است؛ بنده قصد دارم سال آینده در این راهپیمایی شرکت و عرصه‌های مدیریت مردمی را از نزدیک مشاهده کنم.
دکتر سعید طلوعی شهردار کرمانشاه نیز در این دیدار اظهار داشت: کرمانشاه شهری تاریخی با قدمت چند هزار ساله و با مردمی سختی کشیده اما مهربان و مهمان نواز دارد.
وی افزود: مردم این شهر سختی‌های فراوانی همچون تحمل هشت سال جنگ تحمیلی توسط رژیم بعث و حوادث طبیعی همچون زلزله و سیل را چشیده‌اند و همچنان اعتقاد دارند در مقابل تحریم‌های ظالمانه باید ایستادگی و مقاومت کرد.
دکتر طلوعی با اشاره به روایتی از ائمه افزود: هر جا حقی ضایع شود باید در مقابل این ظلم ایستاد و انتظار می رود همه کشورها در خصوص کم‌لطفی که در تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران برقرار شده موضع گیری کنند .
دکتر طلوعی با استقبال از پیشنهاد فرهنگی سفیر اتریش بیان داشت: آمادگی هرگونه همکاری فرهنگی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کشور اتریش را داریم.
در پایان این دیدار دکترطلوعی خاطرنشان کرد: امیدواریم تدارک خواهرخواندگی کرمانشاه با یکی از شهرهای اتریش فراهم شود تا سطح همکاری‌ها افزایش یابد.