‍ ۱۰ هشدار و توصیه دادستان کرمانشاه به نامزدهای انتخابات

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بابیان ۱۰ هشدار و توصیه به داوطلبین انتخابات تاکید کرد: عملکرد و اقدامات نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی دادستانی رصد می‌شود.

🔸محمدحسین صادقی افزود: با هرگونه اقدام خلاف قانون از سوی هر یک از نامزدها برخورد قانونی می شود.

🔸صادقی از همه نامزدهای انتخابات خواست که منابع مالی خود برای تبلیغات انتخابات را به صورت شفاف اعلام و از هزینه های کلان، نابجا و بی‌حساب پرهیز کنند.

🔸او با بیان اینکه با هرگونه استفاده از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغات انتخاباتی باجدیت و قاطعیت برخورد قانونی می شود، افزود: هیچ یک از مسوولان کشوری و لشکری حق استفاده از امکانات بیت المال له یا علیه نامزدهای انتخابات را ندارند و نیز هیچ یک از کارمندان دولتی نمی‌توانند در زمان اداری، در ستادهای انتخاباتی حاضر شوند یا برای نامزدهای انتخابات تبلیغ کنند.

مجالس ختم جای تبلیغ و گرفتن سلفی نیست

🔸«خودداری از استفاده ابزاری از مردم در همایش ها و نشست ها» دیگر هشدار صادقی به نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود.

🔸او افزود: لازم است نامزدها شأن مجالس ترحیم را حفظ کنند و این مجالس که جایی برای ذکر مصیبت و مناقب اهل بیت، قرائت قرآن و ذکر و طلب مغفرت برای متوفی است، نباید به مجلس گرفتن سلفی، عکس های یادگاری و تبلیغات فضای مجازی تبدیل شود.

🔸دادستان کرمانشاه با تاکید بر ضرورت اصلاح فرهنگی در این زمینه، خواستار ورود ائمه جمعه و جماعات، مداحان اهل بیت و همه مسوولان و افراد موثر در برگزاری مجالس ترحیم و اصلاح رویه نامطلوب کنونی شد.

به جای تخریب، خود را اثبات کنید

🔸مدعی العموم گفت: همچنین از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست که در زمان تبلیغات تنها به بیان و ترویج قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود بپردازند و از تخریب و توهین رقیبان خودداری کنند.

🔸به اعتقاد او، نامزدهای انتخابات می توانند برای تحقق این هدف به سمت ایجاد گفتمان و برقراری ارتباط با جوانان و صنوف مختلف استان بروند و از ظرفیت آنها استفاده کنند.

🔸صادقی، همچنین از همه نامزدهای انتخابات خواست که از دادن وعده‌های خارج از حدود اختیارات نمایندگان مجلس یا قول‌های غیرممکن خودداری کنند.

از خیر چسباندن پوستر بگذرید

🔸دادستان کرمانشاه در ادامه با اشاره به توسعه رسانه ها و روش های تبلیغاتی تاکید کرد: اکنون دیگر چسباندن پوستر و شیوه های سنتی نباید در تبلیغات انتخاباتی جایی داشته باشد.

🔸صادقی گفت: بهتر است اولویت نامزدهای انتخابات، تبلیغ در رسانه های مختلف بویژه فضای مجازی باشد نه اینکه تبلیغات آنها عامل تخریب شهر و مناظر شهری شود.

🔸او یادآور شد: تبلیغات سنتی و چسباندن پوستر در انتخابات مجلس دهم زیان و خسارت چشمگیری در سطح شهرهای استان کرمانشاه به جا گذاشت و لازم است در دوره یازدهم این شیوه های تبلیغات بسیار محدود و تنها در نقاط مشخص شده صورت گیرد تا سایر مناظر و مبلمان شهری و بناها و ساختمان های عمومی و خصوصی آسیب نبینند و یک چهره نازیبا از شهر در پایان تبلیغات بجا نماند.

🔸ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۰ تا ۱۶ آذر انجام شد و از روز ۱۷ آذر هیات های اجرایی بررسی صلاحیت داوطلبان را آغاز کرده‌اند که نتیجه آن ۲۷ آذر اعلام می شود.

🔸در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.

🔸استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.