به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طلوع به نقل از پلیس کرمانشاه، رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه گفت: در هفت ماهه امسال میزان کشف جرایم در استان کرمانشاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است.

سرهنگ محمدرضا امیری افزود: همچنین میزان کشف جرایم از سوی پلیس اگاهی استان نیز در ۷ ماهه سالجاری یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ امیری گفت: خوشبختانه با تمهیدات انجام شده پلیس شاهد کاهش وقوع جرم و افزایش کشف آن در استان کرمانشاه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر پلیس آگاهی استان کرمانشاه با انجام کارهای اطلاعاتی و کنترل سارقان سابقه دار در چند مرحله عملیات توانست ۳ باند سرقت را شناسایی کرده و در این رابطه ۱۰ سارق و ۸ مالخر اموال مسروقه را در سطح شهر کرمانشاه دستگیر کند.

سرهنگ امیری گفت: این سارقان در بازجویی های بعمل آمده به دهها مورد سرقت از منازل و اماکن مختلف اعتراف کرده و تاکنون ۷۰ درصد مالباخته گان نیز شناسایی و عمده اموال به سرقت رفته آنان نیز کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه ارزش اموال کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: دستگیری بقیه اعضای این باندهای سرقت و دیگر باندهای سارقان در دستور کار ماست.

کشف محموله ۱۷۰ هزار نخی سیگار قاچاق در کرمانشاه

 رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از کشف محموله سیگار خارجی قاچاق به تعداد ۱۷۰ هزار نخ در کرمانشاه خبر داد.

 سرهنگ “محمدرضا امیری” گفت: پس از شناسایی و انجام کارهای اطلاعاتی قاچاقچیان سودجود که یک محموله سیگار خارجی را از کشور عراق خریداری کرده و قصد انتقال و توزیع آنرا در کشور داشتند موضوع در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان کرمانشاه قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در محور کامیاران به کرمانشاه خودروی حامل سیگار قاچاق را توقیف کرده و پس از بازرسی از آن ۱۷۰ هزار نخ انواع سیگار خارجی را کشف و ضبط کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه ارزش مالی این محموله سیگار قاچاق را ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و خودروی وی نیز توقیف شد.

کشف ۱ تن ذغال چوب قاچاق در هرسین

 فرمانده انتظامی شهرستان هرسین از کشف ۱ تن ذغال چوب قاچاق ودستگیری یک نفر دراین زمینه خبرداد.

سرهنگ “همت علی شکری” درباره جزییات این خبر گفت: ماموران انتظامی پاسگاه حومه این شهرستان در حین گشت زنی درمحور روستای بابازید به سمت هرسین به یک دستگاه تراکتور با تریلی بدون پلاک برخورد کرده و به آن مشکوک شدند.

وی افزود: پس از بازرسی بعمل آمده از این تراکتور ۳۵ کیسه ذغال چوب به وزن ۱ تن کشف وضبط شد.
سرهنگ شکری یادآور شد: در این خصوص پرونده ای تشکیل و متهم آن نیز برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.