به گزارش طلوع کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز پنجشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کارهای خوبی در تحقیقات جهاد کشاورزی انجام شده که چند اولویت در اجرای اقدامات لازم است.

وی گفت: این اولویت‌ها، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای با ترغیب عملیاتی کشاورزان و پیش بینی  بازار محصولات و عبور از کشاورزی سنتی – معیشتی به کشاورزی صنعتی – اقتصادی و ارائه برنامه توسعه سطح زیر کشت گیاهان دارویی است.

استاندار کرمانشاه با توجه به کامل نبودن برنامه عملیاتی توسعه تولید شیلات و آبزیان از مدیر شیلات خواست: در جلسه بعدی به طور واضح برنامه ای اعلام کنید که افزایش تولید ماهیان سردابی در باقیمانده سال ۹۶ و سال ۹۷ در آن مشخص شود.

در ادامه این جلسه جایگاه و نتایج واقعی روشهای دانش بنیان در فعالیتها و برنامه های جهاد کشاورزی نیز موردبررسی قرار گرفت.

مدیران حوزه جهاد کشاورزی در این جلسه به معرفی ۶ رقم جدید گندم ، ۲ رقم جدید ذرت، یک رقم جدید آفتابگردان، ۲ رقم جدید کلزا، ۴ رقم جدید چغندر قند، ۲ رقم جدید زیتون، تولید هسته های بذری ۱۸ رقم گندم نان و ماکارونی، اجرای روش هیدروپونیک روی ۶ رقم گلخانه ای، حفظ ذخایر ژنتیکی گوسفند سنجابی،  احداث کلکسیون گیاهان دارویی با ۹۲ گونه مختلف و رساندن سطح زیر کشت گیاهان دارویی به ۲۰۰۰ هکتار تا پایان سال جاری پرداختند.

همچنین تهیه نقشه پوشش گیاهی استان، ارائه راهکارهای کنترل و مقابله با پدیده خشکسالی بلوط غرب از جمله اقدامات جهاد کشاورزی در این جلسه عنوان شد.

استاندار کرمانشاه همچنین به تذکرات پایانی پرداخت و گفت: سخنرانی نکنیم، به طور مشخص به اصل موضوعات بپردازیم، طبق مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب؛ دستگاههای جهاد کشاورزی و صنعت و معدن با همکاری بانک ها موظفند تا پایان سال مبلغ بیست میلیارد تومان به منظور ایجاد، توسعه و سرمایه در گردش واحد های تولیدی در بخش های مختلف پرداخت کنند.