این در حالی است که به گفته مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه، عرضه گاز مایع با همان روند و میزان قبلی توزیع می‌شود و کاهشی در سطح عرضه رخ نداده است.

فریدون یاسمی با اشاره به اینکه توزیع گاز مایع بر اساس روند قبل انجام می‌شود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، گفت: ماهیانه حدود ۴۸۰۰ تن گاز مایع در منطقه کرمانشاه توزیع می‌شود و به هیچ عنوان کاهش عرضه نداریم.

وی ادامه داد: گاز مایع توسط شرکت‌های موزع عرضه می‌شود و توزیع آن نیز بر اساس نیاز واقعی مصرف کنندگان است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با بیان اینکه تغییری هم در قیمت گاز مایع وجود نداشته، یادآور شد: قیمت هر کپسول یازده کیلویی گاز مایع تا به دست مصرف کننده برسد ۷۸۰۰ تومان است.

یاسمی تاکید کرد: مسئولیت نظارت بر شیوه توزیع گازی مایع نیز بر عهده دستگاه‌های نظارتی است تا جلوی هرگونه تخلف گرفته شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه نیز از ورود جدی به موضوع توزیع کپسول‌های گاز مایع خبر داد و گفت: با هرگونه گرانفروشی و عدم عرضه برخورد خواهد شد.

داریوش جودکی با اشاره به کمبودی که در زمینه گاز مایع ایجاد شده، دلیل اصلی این امر را افزایش مصرف گاز از سوی خودروهایی که از گاز مایع استفاده می‌کنند دانست که به دنبال سهمیه‌بندی بنرین رخ داده است.

وی اظهار کرد: همزمان شدن این موضوع با فصل سرما و افزایش مصرف سایر مشترکین، به بالا رفتن تقاضا دامن زده است.

جودکی یادآور شد: طبیعی است وقتی کمبودی در بازار وجود داشته باشد و تقاضا بالا برود قیمت‌ها نیز بالا می‌رود و گاهی خود مردم به این بالا رفتن قیمت‌ها دامن می‌زنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی در دو شیفت صبح و بعدازظهر موضوع عرضه کپسول‌های گاز مایع را رصد خواهند کرد/ایسنا