معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه در ادامه، میانگین بارش های سال زراعی جاری را نیز بیش از ۱۴۳ میلی متر ذکر کرد و افزود: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۳۰۲ میلی متر بوده ۵۳ درصد و نسبت به بارش های بلندمدت نیز هفت درصد کاهش نشان می دهد.

وی همچنین از تداوم فعالیت سامانه ای که هم اکنون در جو استان مستقر است خبر داد و گفت: کماکان تا پایان وقت امروز شاهد بارش باران و برف و همچنین در برخی ساعات وزش شدید باد بخصوص در شهرهای اورامانات و نیمه شمالی استان خواهیم بود.

زواروند افزود: از اواخر وقت امروز بارش ها قطع و انتظار می رود از فردا تا روز دوشنبه شاهد کاهش دما و همچنین تشکیل مه در برخی نقاط باشیم.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه در خصوص وضعیت دمایی نیز گفت: برای امشب دمای شهر کرمانشاه در سردترین حالت به ۲ درجه بالای صفر و برای فردا در گرمترین حالت به ۱۱ درجه بالای صفر برسد.

وی با بیان اینکه امشب حمیل با دمای بین منفی یک تا ۲ درجه سردترین نقطه استان خواهد بود، گفت: احتمالا دمای شهرهای کنگاور، سنقروکلیایی، اسلام آبادغرب، جوانرود، روانسر، گواور، کرندغرب و کوزران هم به زیر صفر درجه برسد.

زواروند در پایان گفت: کاهش دمای شبانه تا یکشنبه ادامه پیدا کرده و انتظار می رود نسبت به امشب بین ۲ تا سه درجه شاهد کاهش باشیم/ایرنا