ساختار صادرات محصولات کشاورزی ظرف ۱۰ روز اصلاح شود

استاندار کرمانشاه همچنین از مشکلات صادرات محصولات کشاورزی در مرزهای استان که گاهی باعث هدررفت و فاسد شدن محصولات می‌شود هم یاد کرد و ادامه داد: این امر نشان می‌دهد در زمینه مدیریت صادرات کالا با طرف عراقی چندان هماهنگ نیستیم.

بازوند خواستار ورود پررنگ اتاق بازرگانی و بخش خصوصی به این موضوع شد و عنوان کرد: باید ظرف ۱۰ روز آینده این روند به صورت ساختاری اصلاح شود.

وی همچنین از عدم واگذاری اراضی به متقاضیان احداث سردخانه و انبار برای صادرات محصولات کشاورزی در مرزها هم انتقاد کرد و گفت: بارها متقاضیان به ما مراجعه کردند و از مشکلات عدم واگذاری زمین چه در منطقه ویژه اقتصادی و چه در محدوده گمرک گلایه داشتند.

استاندار کرمانشاه بر لزوم حل هرچه سریع‌تر این معضل تاکید کرد و یادآور شد: دستگاه‌های نظارتی و سازمان بازرسی باید همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.

سرمایه‌گذار خارجی تاییده شده را همه جانبه حمایت می‌کنیم

بازوند اشاره‌ای هم به موضوع حضور سرمایه‌گذاران چینی در استان داشت و اظهار کرد: سرمایه‌گذار خارجی که به تایید بانک مرکزی و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی رسیده یک فرصت استثنایی برای ما است که نباید آن را از دست بدهیم.

وی از حمایت همه جانبه مدیران استان از سرمایه‌گذاران تایید شده خبر داد و اضافه کرد: مدیران نیز باید وقت خود را صرف حمایت و تسهیل شرایط برای این سرمایه‌گذاران کنند و درگیر مسال غیرکارشناسی نشوند/ایسنا