صندلی خالی طلوعی در پنج جلسه شورای شهر کرمانشاه
جلسه هفتگی شورای اسلامی شهر کرمانشاه، هنگامی به کار خود پایان داد که برای پنجمین بار صندلی “طلوعی، شهردار کرمانشاه” خالی ماند و بازهم شهردار کلانشهر کرمانشاه دعوت اعضای شورای شهر را برای پاسخگویی به سوالات و اعلام برنامه های سال آتی را نپذیرفت.
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری طلوع در کرمانشاه، اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه در این جلسه که روز یکشنبه هشتم دی ماه به ریاست غلامرضا امیری در محل سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد به رسیدگی نامه ها و مطالبات مردمی و سازمان ها در کمیسیون های متعدد شورا پرداختند که رسیدگی به اوضاع اسف بار آسفالت معابر و فضای سبز منطقه سطح سه شهرداری کرمانشاه مهم ترین آن بود.

بدون توافق شورا نباید هتلی در پارک شیرین احداث شود
در ابتدای این جلسه طیب حیدری، عضو شورای شهر کرمانشاه درخصوص یک طرح عمرانی و گردشگری گفت: قرار براین است در پارک شیرین براساس نامه ای که شهرداری به استانداری ارسال کرده، هتلی احداث شود این در حالی است که پارک شیرین برای کرمانشاه یک برند است.
وی افزود: گمان می کنم اگر این امر اتفاق افتد گرچه نقاط مثبتی برای جذب گردشگر دارد اما در عمل استفاده از این پارک، برای عموم از بین می رود و بدون اطلاع و توافق شورای شهر این امر نباید صورت گیرد.

بازدیدهای منطقه ای برای اخذ رای نیست، دو هدف بزرگ دارد
در ادامه ابراهیم مرادی، رییس کمیسیون گردشگری شورا به بازدید اعضای شورای شهر از خیابان ها و معابر منطقه سه و ملاقات عمومی با ساکنان در روز گذشته اشاره کرد و گفت: بازدیدهای منطقه ای از همان روزهای اول دوره شورا آغاز شده و به تعبیر برخی برای اخذ رای نیست.
وی ادامه داد: در آن زمان نیز شهرک های منطقه سه با همین مشکلات امروزی مواجه بودند، این معضلات پس از استعفای شهردار وقت به دست سرپرست رسید و بازهم منطقه سه با مشکلات قدیمی خود مواجه است.
به گفته وی، شورا به دنبال تغییر دو ویژگی در شهر است که آسفالت استاندارد و رسیدگی به فضای سبز از آن جمله است.
مرادی ادامه داد: این امر در منطقه سه صورت نگرفت، از همین رو اعضای شورای شهر به این اتفاق نظر رسید تا شخصی را انتخاب کنند که از تهران آمده و با تجربیات و رایزنی های خوبی که دارد به مشکلات رسیدگی کند که وی شهردار کنونی “سعید طلوعی” بود.
هزینه های شهرداری در شورا تحلیل شود
وی افزود: اختلاف نظر بین شورای شهر و شهرداری در تمام نقاط دنیا وجود دارد، هرآنچه که در صحن شورا اتفاق می افتد قابل اجرا است چون مصوبات شورای شهر مورد تایید فرمانداری قرار می گیرد و اجرای آن واجب است.
وی اضافه کرد، در طول مدتی که طلوعی شهردار کرمانشاه است نمی توان به وی نمره صفر و یا ۱۰۰داد، خیلی از بودجه هایی که شهردار هزینه می کند باید در صحن شورای شهر تحلیل شود و به نتیجه مکتوب و سپس تایید شورا برسد.

شهردار بدون تایید شورا شهرداران مناطق را انتخاب می کند
مرادی معتقد است، ما درصدد حرکت به سمت جلو هستیم، شایسته است اگر شهرداری در منطقه ای انتخاب می شود شهردار او را به ما معرفی کند و از سابقه کاری وی بگوید و نظر شورا را بخواهد که این امر متاسفانه اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: متاسفانه در بازدیدهای منطقه سه با کوچه هایی مواجه بودیم که سالهاست خاکی مانده، همه باید بدانند نماینده شورا اگر صحبت می کند حرف مردم را بازگو می کند و با دغدغه های بسیار مواجه است، در گام نخست باید آموزش داد تا مردم بدانند وظایف شورای شهر چیست و از سوی دیگر اگر کاری در پروسه مدیریتی رود ماه ها طول می کشد و مدیران نباید ما را پاس کاری کنند.
مرادی با تاکید براینکه حسی که در کوچه های خاکی منطقه سه است حس ناخوشایندی است، ادامه داد: یادمان نرود بیشترین رای مجلس از ریاست جمهوری گرفته تا شورا و مجلس از همین مردم حاشیه نشین و مناطق محروم است.

در ادامه سید حجت موسوی اجاق، عضو دیگر شورای شهر به طرح نامه دو فوریتی پرداخت و گفت: در این نامه آمده که در سال ۹۷، به میزان ۳۰ میلیارد ریال وام از شهرداری های کشور برای پسماند اقدام شد و هم اکنون توسط سازمان مذکور موافقت خود را برای افزایش وام پسماند از ۳۰ میلیارد ریال به ۵۰ میلیارد ریال اعلام نموده و برای دریافت ۲۰ میلیارد پرونده تشکیل شده که مطابق دستورالعمل برای دریافت وام نیاز به مصوبه شورای شهر دارد که در اولین جلسه شورا مطرح شد.
وی افزود: این در حالی است که نامه در شهریورماه جاری پس از موافقت وزارت کشور به شهرداری ارسال شده ولی اکنون در سه روز گذشته برای شورای کرمانشاه ارسال شده و نام دو فوریتی برآن گذاشته شده که این همه تاخیر جای تعجب دارد.

در پایان رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از یک جمع بندی گفت: امروز برای هفتمین بار است که شهردار را برای حضور در جلسه هفتگی شورا دعوت کره ایم که برگزاری دوبار از این جلسات کنسل شد و این پنجمین بار است که شهردار در شورا غایب است.

غلامرضا امیری لازمه بررسی طرح احداث هتل در پارک شیرین را صرفا مطرح کردن آن در شورای شهر اعلام کرد.
در خصوص وضعیت بیمه و تبدیل وضعیت برخی کارکنان شهرداری که در جلسه حضور داشتند، گفت: در همه کشورهای پیشرفته یک ماه آزمایشی برای داوطلبان مشغول به کار درنظر گرفته می شود که در صورت مثبت بودن شرایط،رسمی می شوند و باید پرسید چرافردی که مشغول به کار است فاقد بیمه است ما نماینده مردم هستیم و پارلمان محلی هستیم این افراد یا نباید مشغول به کار می شدند و یا اینکه باید بیمه می شدند.
وی در قالب یک تذکر به دولتمردان و سیتم های امنیتی گفت: بنده به عنوان نماینده یک میلیون نفر و مسوول هماهنگ کننده شورای شهر این اجازه را نمی دهم که در این سیستم دخالت کنند که اگر صورت گرفت آن را به اطلاع مردم خواهم رساند.

شهردار برنامه های آتی خود را به شورا اعلام نکرد
در پایان این جلسه ابراهیم مرادی در گفت و گو با طلوع، از بازدید شورای شهر از سطح منطقه سه و ملاقات عمومی با ساکنان این منطقه به عنوان مهم ترین مسئله مطرح شده در جلسه امروز اشاره کرد و گفت: هرچند که نظر شهردار درخصوص برنامه های آتی در سال ۹۹ را نشنیدیم ولی از وی خواهشمندیم نگاه ویژه ای به منطقه سه داشته باشد چون به لحاظ زیرساخت ها خیلی محروم واقع شده است.
مرادی به حضور دوبانو به نمایندگی از چندین بانوی شاغل در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اشاره کرد و افزود: این افراد به مدت یکسال و حتی بیشتر در بخش های متعدد سازمان رایانه مشغول به کار هستند و بیمه نشده اند و کارکرد آنان زیر ذره بین قانون نرفته و از نماینده سازمان فاوا درخواست کردیم این بحث در جلسه آتی بررسی شود و با موضوع توجه به قانونی که در اداره کار است برخورد شود.
در پایان طرح ها و مطالبات مطرح شده ایی که مطرح شده ای که مورد توافق اکثریت قرار گرفت برای تبدیل به مصوبه به فرمانداری برای بررسی ارسال شد.