وی تاکید کرد: این حماسه نشان داد دست‌های دشمن و تبلیغات نظام سلطه و عملیات روانی استکبار رسانه‌ای هرگز قادر نخواهد بود بین امام و امت فاصله انداخته و باورها و احساسات عمیق آنان را از صحنه دفاع از اسلام و انقلاب دور سازد.
حیدری طیب با بیان اینکه بصیرت مردم خنثی کننده تمام فتنه های دشمن است، تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب در مورد حماسه ماندگار نهم دی فرمودند: «حرکت ۹ دی بساط فتنه و فتنه‌گران را درهم پیچید»، لذا حماسه نهم دی یک حادثه ماندنی در تاریخ ما است، در این عرصه دشمنان و فتنه گران همواره در تلاش بوده اند که مسیر رشد و شکوفایی ملت ایران را سد کنند که با بصیرت ملت و رهبری مدبرانه مقام عظمای ولایت ناکام مانده اند.
این نماینده سابق مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹ دی پایان خیال‌پردازی اتاق‌های توطئه خارج و داخل کشور بود، یادآور شد: اعتقاد به اصل ولایت فقیه و حفظ نظام در لایه‌های فکری قاطبه ملت به یک واقعیت انکار ناپذیر تبدیل شده و هیچ راه نفوذی برای خناسان و فرصت طلب وجود ندارد.
وی در پایان ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی این روز را نماد اعلام وفاداری ملت ایران به ولایت فقیه و اعتماد به نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.