وی تصریح کرد: از مجموع ۱۲ هزار واحد سهمیه استان، حدود سه هزار واحد با همکاری نیروهای مسلح، ۲۱۰۰ واحد با همکاری بنیاد شهید، ۲۰۰۰ واحد با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بخشی نیز با همکاری آموزش و پرورش احداث می‌شود.

شریفی خاطرنشان کرد: در این بین ۳۲۰۰ واحد برای اقشار مختلف مردم ساخته می‌شود که از این تعداد ۱۵۰۰ واحد در کرمانشاه و ۱۷۰۰ واحد در سایر شهرستان‌ها خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به شروع ساخت این واحدها در استان، گفت: بسیاری نهادها از جمله نیروهای مسلح کار ساخت واحدها را شروع کرده‌اند و عملا ساخت این واحدها در استان شروع شده است.

شریفی یادآور شد: در بحث ساخت ۳۲۰۰ واحد مسکن ملی برای اقشار مختلف مردم نیز در مرحله تامین زمین هستیم و ساخت این واحدها نیز تا پایان امسال شروع می‌شود.

وی افزود: این طرح دو ساله است و با شروع کار، ظرف دو سال واحدها احداث شده و به مالکان آن تحویل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه در ساخت این واحدها ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان وام با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود، گفت: مابقی هزینه ساخت باید توسط متقاضیان تامین شود و برای شروع کار نیز متقاضیان باید ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان سهم آورده پرداخت کنند.

شریفی یادآور شد: زمین تامین شده برای ساخت این واحدها نیز یا بصورت اجاره ۹۹ ساله خواهد بود و یا در صورت بالا بودن قیمت زمین، هزینه آن در اقساط پنج ساله از متقاضیان دریافت می‌شود و هزینه آن نیز به قیمت امروز محاسبه خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به برخی موارد مشاهده شده در زمینه خرید و فروش امتیاز این واحدها، تاکید کرد: هرگونه خرید و فروش امتیاز این واحدها تخلف است/ایسنا