نقش کرمانشاه در دفاع مقدس
سردار بهمن کارگر در این جلسه اظهارداشت: کرمانشاه حق آن بیش از بود و ظرفیتش بیش از این هست. باید راجب کرمانشاه کتابها نوشته شود، باید کرمانشاه نشان داده شود.
سردار کارگر افزود: کرمانشاه در دفاع مقدس مقر فرماندهی غرب وشمال غرب بود ، کرمانشاه فقط برای کرمانشاه نمی جنگید« تمام منطقه تا آذربایجان غربی امنیتش با کرمانشاه بود.
این مسئول در ادامه گفت: خط مقدم نظام و دفاع که دشمن نتوانست در دفاع مقدس پیشروی کند، کرمانشاه بود.
سردار کارگر خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی در اوج قدرت است، پهپاد آمریکایی را میزنیم و می گیم زدیم.
ریاست حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به عبور زائران عتبات عالیات از این استان گفت:مکان موزه شما یکی از بهترین مکانها است.
فرمانده قرارگاه نجف اشرف:
سردار محمد نظر عظیمی«فرمانده قرارگاه نجف اشرف» در این جلسه اظهارداشت: با پیگیری های استاندار و همکاری سردار کارگر این موزه برای ما فرصت مناسبی است، ان شاءالله باقیات و صالحاتی باشد برای همه تا بتوانیم حداقل کاری در دینی که بر شهدا داریم انجام داده باشیم و ما افتخار می کنیم که در این کار نقش داریم.
سردار بهمن ریحانی« فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در این جلسه اظهارداشت: از دو طرف شرق و غرب به آن مکان دسترسی دارند، امکانات آن مکان برای اهالی آن منطقه قابل دسترسی باشد، امکانات موزه فقط برای مراسمات خاص نباشد.
مدیرکل پیشین حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در این جلسه فضای اصلی موزه را ۵۵۰۰ متر مربع عنوان کرد.
سردار محمدی افزود: برای بحث عملیات مرصاد ۵۰۰۰ متر هم فضای باز در نظر گرفته شده است، ۱۴۰۰ متر مربع برای مسجد، ۷۰۰ متر مربع برای سالن همایش، ۳۵۰ متر مربع کتابخانه، ۳۵۰ متر سایت فرهنگی، ۳۵۰ متر مربع برای واحد اقامتی، ۳۵۰ متر مربع برای فضای پژوهشی، ۲۲۰۰ متر مسفق و فضای چینشی نیز در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/