به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، هوشنگ بازوند امروز درنشست برنامه ریزی یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور اظهار داشت: ظرفیت گردشگری یک ظرفیت معلق و چیزی شبیه به یک میدان مشترک نفتی است، هنر ما این است که بیشترین بهره برداری را از این میدان مشترک ببریم.

وی گفت: در کشور ما خوشبختانه، اجماعی در میان مردم درخصوص اهمیت صنعت گردشگری وجود دارد که جای امیدواری است.

بازوند بیان کرد: نمیتوان ظرفیتهای توسعه استان را بدون عنایت به صنعت گردشگری ترسیم کرد. صنعت گردشگری میتواند فضای غبارآلود استان را شفاف و اقتصاد استان را متحول کند.

وی افزود: راهنمایان گردشگری و تورگردانان در سراسر دنیا نقشی تعیین کننده و محوری دارند که در واقع پیشقراولان این صنعت هستند که می‌توانند فرهنگ گردشگری را در جامعه نهادینه کنند.

بازوند بیان کرد: برای توسعه گردشگری باید تمرکز ما بر روی وجوه و نقاط مثبت استان باشد. صداوسیما در این عرصه باید حرکتی دوچندان داشته باشد.

وی گفت: باید برای کرمانشاه ۲۰۲۰ با رویکرد توسعه گردشگری از همین حالا برنامه‌ریزی کنیم و پیگیر طرح «کرمانشاه ۲۰۲۰» برای طرح در هیئت دولت خواهم شد.

بازوند اظهار کرد: باید از همه ابزارهای ممکن برای تبلیغ ظرفیتهای گردشگری استان استفاده کنیم و مردم را به عرصه صنعت گردشگری وارد و مدیریت آن را به خود مردم بسپاریم.