وی ادامه داد: در بندهای نخست همین دستورالعمل تاکید شده که برای تغییر کاربری این واحدها تسهیلاتی در نظر گرفته شود که بتوانند سرمایه‌ اولیه‌ای برای خرید اجناس نو داشته باشند.

رئیس اتحادیه پوشاک کرمانشاه با بیان اینکه هنوز به این بند عمل نشده اما بر لزوم تغییر کاربری واحدها تاکید شده، اضافه کرد: تا زمانی که سرمایه‌ای در اختیار این واحدها قرار نگیرد امکان ساماندهی آنها وجود ندارد.

بیات معتقد است، هریک از این واحدها برای سرمایه اولیه نیازمند حداقل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات هستند که باید با هماهنگی سازمان صمت این اعتبار تامین و در اختیار واحدهای صنفی قرار گیرد.

وی یادآور شد: انتقاد دیگر این واحدها به این موضوع است که اگر قرار باشد واحدهای فرده‌ای ساماندهی شوند این طرح باید در استان‌های دیگر هم اجرا شود و فقط مختص به استان کرمانشاه نباشد.

به گفته رئیس اتحادیه پوشاک کرمانشاه، مجموع این عوامل ساماندهی واحدهای فرده‌ای کرمانشاه را دشوار کرده است و وقتی برای اخطار دادن به آنها مراجعه می‌شود چراغ‌های پاساژ را خاموش کرده و مغازه‌ها را می‌بندند.

بیات از فعالیت حدود ۳۰۰ واحد صنفی فرده‌ای در کرمانشاه خبر داد و عنوان کرد: عمده این واحدها در پاساژ پرویز، پاساژ ولیعصر و کاشی‌کاری مستقر هستند/ایسنا