بالایی اظهار داشت: بسته موثری در حوزه پیش آگاهی، پیشگیری و کاهش آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی به ویژه سیل در حال اجرا است.

 وی افزود: هفت ایستگاه آب سنجی بر روی رودخانه‌های اصلی استان در حال نصب می‌باشد. در آینده تعداد آنها به ۵۴ ایستگاه خواهد رسید که نقش بسیار مهمی در گزارش میزان دبی آب های ورودی و خروجی استان برای مدیربت سیلاب دارد.

تصفیه خانه آب کرند و ریجاب افتتاح می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران در ادامه از افتتاح و پیشرفت سه تصفیه خانه آب شرب خبر داد و گفت: در سیلاب‌های اخیر با گل آلودشدن آب شرب در شهرهای هرسین، کرند و ریجاب مواجه بودیم. خوشبختانه تصفیه خانه هرسین افتتاح و تصفیه خانه های کرند و ریجاب با ۷۰ درصد پیشرفت تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

 بالایی ادامه داد: باوجود محدودیت های مالی در سالجاری ۶۵ کیلومتر از  ۳۲ رودخانه در نقاط آسیب زا لایروبی شده‌اند.

وی از تکمیل واحدهای تعمیری و بازسازی واحدهای تخریبی خبر داد و گفت: یک هزار و ۱۰۳ واحد تعمیری آسیب دیده ناشی از سیل امسال، بازسازی و از ۲ هزار و ۱۸۵ واحد احداثی ۶۰۲ واحد به بهره برداری و  یک هزار و ۱۳۰  واحد در مرحله سقف هستند، که امیدوارم تا پایان سال به اتمام برسد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه عنوان کرد: در سالجاری ۳۱ نقطه که سابقه آبگرفتگی معابر داشتیم توسط شهرداری‌ها اصلاح شد که ۱۳ مورد آن در شهر کرمانشاه بوده است.

بالایی از اجرای ۱۵۸ طرح با ۱۷۸ میلیارد تومان در زیرساخت‌های مربوط به سیل  خبر داد و گفت: با توجه به ضرورت بازسازی زیر ساخت های ناشی از سیل، ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۵۸ پروژه تامین، ابلاغ و مبادله موافقت نامه و در دست اجرا می باشد که نقش مهمی در تقویت زیر ساخت ها برای کاهش خطر پذیری به ویژه در سیل خواهند داشت.

وی از نصب ۳۲ دستگاه شتاب نگار در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: این شتاب نگارها توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه و در حال نصب می باشند که نقش مهمی در پیش آگاهی و تحلیل بعدی زلزله و حتی آمادگی برای کاهش خطر زلزله خواهند داشت.
سیل فروردین ماه سال جاری یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان به زیرساخت ها و بخش کشاورزی استان کرمانشاه خسارت وارد کرد/ایرنا