*گله‌مندی شهروندان از برخورد مأموران رفع سد معبر

وی نیروهای اجرائیات را یکی از زحمتکش‌ترین و مظلوم‌ترین نیروهای شهرداری توصیف کرد و گفت: ماموران رفع سد معبر شامل شغل دولتی نمی‌شوند، لذا ضوابط خاصی شامل حال آن‌ها نمی‌شود، گاها در هنگام برخورد با رفع سد معبر درگیری‌های فیزیکی اتفاق می‌افتد که منجر به مصدوم شدن نیروهای اجرائیات می‌شود.

زارعی با بیان اینکه مشکل دستفروشان با اقدامات یک‌ارگان حل نمی‌شود، افزود: اینجا مسئله بیکاری مطرح است در مواردی داشته‌ایم که در انجام ماموریت قانونی خود و جمع‌آوری وسایل دستفروشان (مشاغل کاذب)، حتی بعضی از شهروندان معترض و گله‌مند شده که چرا اجازه کاسبی نمی‌دهید؟، اول اشتغال ایجاد کنید بعد این‌ها را جمع‌آوری کنید.

وی ادامه داد: باید ارگان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط دست به دست هم دهند، ساماندهی‌های مربوطه را انجام دهند و در ادامه فرهنگ‌سازی خاصی در این راستا صورت گیرد.

معاون اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه ادامه داد: گاها در راستای شناسایی و ساماندهی دستفروش‌ها از آن‌ها ثبت‌نام می‌کنیم توسط سازمان میادین غرفه‌های به آن‌ها اختصاص داده می‌شود، ولی این مشکل خیلی گسترده است و تنها به‌وسیله شهرداری حل نمی‌شود، نیازمند عزم عمومی است.

وی کمبود نیرو را از دیگر مشکلات این اداره‌کل دانست و گفت: هر گزارشی اعم از مردمی و اعم تماس با سامانه ۱۳۷ در اسرع وقت در صورتی که در محدوده توانایی باشد به آن رسیدگی می‌شود، البته شرایط جامعه را می‌سنجیم که این برخورد منجر به التهاب نشود.

زارعی تصریح کرد: کار اجرائیات، اجرایی کردن است، سایر ارگان‌های باید ساماندهی‌های خاصی را انجام دهند و اجرای آن وظیفه ما است.

وی یکی از مشکلات کلانشهرها به خصوص کرمانشاه را در قالب موزائیک فروشی سطح معابر عنوان کرد و افزود: برخی از مغازه‌داران معبر جلوی مغازه خود را ملک شخصی می‌داند و آن را به دستفروشان اجاره می‌دهند و ماهانه هزینه‌ای دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در این راستا در برخی محلات برخوردهایی داشته‌ایم و البته با مشاهده و گزارش این قبیل تخلفات حتما برخورد جدی خواهیم داشت/فارس