مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب با بیان اینکه ظرفیت تولید نیروگاه‌های نصب شده در حوزه تحت سرپرستی این شرکت ۳۲۶۴ مگاوات است، خاطرنشان کرد: از این میزان ۱۶۲۴ مگاوات در استان کرمانشاه بوده و ۴.۲ درصد ظرفیت نیروگاهی نصب شده کل کشور را تشکیل می‌دهد.

  اسدی وضعیت نیروگاه‌ها در حوزه برق غرب را بسیار ایده‌آل توصیف کرد و افزود: در استان کرمانشاه با وجود آنکه ۱۶۲۴ مگاوات ظرفیت تولید نیروگاهی داریم، اما مصرف ما با احتساب صادرات برق به کشور عراق، ۱۴۰۰ مگاوات است که از این نظر جزو شرکت‌های پیشرو در کشور هستیم.

وی از  سرمایه‌گذاری های بسیار خوبی که در سطح استان و منطقه در رابطه با احداث نیروگاه‌ها صورت گرفته هم یاد کرد و ادامه داد: هم اکنون ۱۲ نیروگاه اعم از نیروگاه‌های بخاری، گازی و برق آبی در حوزه برق غرب فعال است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب درباره نیروگاه‌های تولید پراکنده نیز با بیان اینکه چهار نیروگاه در شهرستان‌های هرسین، مریوان، قصرشیرین و اسلام آباد غرب با پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصد در دست اقدام داریم، تاکید کرد: امیدواریم با حمایت بانک ها، این پروژه ها تکمیل شود و به تولید برق در منطقه کمک کند.

وی ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران جهت ورود به بحث تولید پراکنده و پنل‌های خورشیدی، افزود:  این شرکت آمادگی دارد براساس قیمت های ابلاغی از وزارت نیرو، انرژی تولیدی توسط این نیروگاه‌ها را خرید تضمینی کند.

اسدی اشاره‌ای هم به وضعیت مصرف برق در غرب کشور داشت و میزان پیک مصرف را ۱۸۳۹ مگاوات اعلام کرد که از این میزان ۸۴۰ مگاوات مربوط به استان کرمانشاه است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب  با انتقاد از اینکه بیشترین میزان مصرف انرژی در استان و در حوزه برق غرب مربوط به بخش خانگی است گفت: از نظر تأمین برق در سطح استان و غرب کشور برای سرمایه‌گذاران و کارخانجات هیچ محدودیتی نداریم./ایسنا