این مسؤول یادآور شد: شهروندان می‌توانند در خصوص مشاهده هرگونه آسیب اجتماعی از جمله کودک‌آزاری، سالمندآزاری، همسرآزاری، کودکان‌کار و خیابانی، افراد بی‌خانمان و… با تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی بهزیستی به صورت شبانه‌روزی تماس حاصل کنند که کارشناسان بهزیستی بلافاصله مداخل در بحران را انجام دهند.

وی با اشاره به حضور گشت‌های سیار اورژانس اجتماعی در مناطق مختلف استان و شناسایی افراد بی‌خانمان و معتاد، گفت: کارشناسان ما با شناسایی این افراد آن‌ها را به مراکز سرپناه شبانه بهزیستی ارجاع می‌دهند.

رضوان‌مدنی به فعالیت چهار گرمخانه در سطح استان، ۲ گرمخانه در شهر کرمانشاه، یکی در شهر اسلام‌آبادغرب و دیگری در کنگاور اشاره کرد و گفت: هرسین نیز نیاز به گرمخانه دارد اگر شهرداری این شهر مکانی را در اختیار ما قرار دهد بهزیستی امکانات را فراهم می‌کند.

وی ظرفیت گرمخانه‌های استان را برای حدود ۹۰ نفر تعریف کرد و گفت: ۲ گرمخانه کرمانشاه ظرفیت ۵۰ نفر(۳۰ مرد و ۲۰ زن) و دیگر گرمخانه‌ها هر کدام ظرفیت ۲۰ نفر را دارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بر ضرورت ایجاد گرمخانه تاکید کرد و افزود: الان که در فصل سرما هستیم در گرمخانه‌ها افراد به صورت کف‌خواب هم اسکان داده می‌شوند.

وی ساعت فعالیت گرمخانه‌ها در فصل سرد سال را از ۱۷ تا ساعت هشت صبح اعلام کرد و یادآور شد: در گرمخانه‌ها شام، صبحانه، امکانات استحمام و وسایل بهداشتی و همچنین وسایل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به افراد بی‌خانمان ارائه می‌شود که در این راستا نیازمندکمک خیران و مردم نوعدوست هستیم.

رضوان‌مدنی به فعالیت یک کمپ ماده ۱۶ مخصوص نگهداری معتادان متجاهر در سطح استان اشاره و بیان کرد: معتادان در این مکان با حکم قضایی سه تا ۶ ماه نگهداری می‌شوند و در کنار خدمات ترک اعتیاد فعالیت‌های فنی وحرفه‌ای نیز ارائه می‌شود و اگر ۲ سال از زمان پاکی آن‌ها بگذرد می‌توانند از تسهیلات خوداشتغالی نیز بهره‌مند شوند.

وی در خصوص فعالیت کمپ‌های ماده ۱۵ نیز، اضافه کرد: معتادان به این کمپ‌ها به صورت خودمعرف و داوطلبانه توسط خود یا خانواده‌های آن‌ها معرفی می‌شوند که خود آن‌ها باید درصدی از هزینه‌ها را پرداخت کنند و حدود یک‌ماه نگهداری می‌شوند/فارس