سرهنگ آمویی همچنین به آمار نزاع های فردی استان در طول ۴ سال اخیر اشاره و تصریح کرد: در حالی که سال ۹۵ ۱۵ هزار و ۳۳۱ مورد نزاع فردی به ثبت رسیده این رقم در سال ۹۶ با یک سیر نزولی به ۹ هزار و ۴۸۸ مورد رسیده است.
معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: آمار درگیری های فردی سال ۹۷ نیز در مقایسه با سال قبل آن کمی افزایش داشت و به ۱۰ هزار و ۷۴۸ مورد رسید.
وی همچنین آمار درگیری های فردی رخ داده سطح استان در ۹ ماه سپری شده از سال را نیز ۸ هزار و ۴۲۷ مورد ذکر کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته مقداری افزایش داشته است.
سرهنگ آمویی ادامه داد: برابر اعلام مرکز کنترل و فرمانده انتظامی استان به طور متوسط تعداد نزاع‌های فردی و دسته جمعی در استان روزانه ۳۱ فقره است که ۱۸ مورد آن در شهر کرمانشاه اتفاق می افتد.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در عین حال، اختلافات ملکی و خانوادگی را عامل بیشتر تیراندازی های رخ داده در سطح استان اعلام کرد.
وی تصریح کرد: آسیب‌های اجتماعی ناشی از روابط ناسالم انسانی است که بنیان‌های جامعه را به طور جدی تهدید می‌کند و مانع تحقق نیازمندی‌ها و تقاضاهای افراد می‌شود.
سرهنگ آمویی یادآوری کرد: خشونت و نزاع از جمله موضوعاتی است که در فرهنگ بعضی از شهروندان جامعه ما شاخص قدرت و یا دفاع از منزلت اجتماعی و فرهنگی و حیثیت خانوادگی محسوب می‌شود که نیاز به اصلاح جدی دارد.

مدیرکل پزشکی‌ قانونی استان کرمانشاه آبان ماه امسال در نشستی خبری اعلام کرد: در ۶ ماه نخست سال گذشته، ۹ هزار و ۲۳۰ نفر مدعی نزاع به این سازمان مراجعه کردند که این تعداد در مدت مشابه سال جاری به  ۹ هزار و ۷۸۰ نفر رسیده است.

«سلیم خانی» افزود: در ۶ ماه نخست سال گذشته، ۹ نفر بر اثر درگیری با سلاح سرد جان خود را از دست دادند که این میزان در نیمه اول سال جاری ۱۵ نفر است.