استاندار کرمانشاه نصب نرده در وسط بلوارهای پرحادثه را ضروری دانست و اضافه کرد: این توجیه که گاهی مردم از روی نرده‌های بلوار عبور می‌کنند پذیرفتنی نیست، زیرا تعداد این افراد بسیار کم است و به علاوه این روش در تمام کشورهای پیشرفته دنیا نیز اجرا می‌شود.

بازوند به شورای ترافیک استان مهلت ۴۸ ساعته داد تا برنامه خود برای جلوگیری از افزایش کشته‌های تصادفات درون شهری برای دو ماه پایانی سال را ارائه و به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کنند و افزود: این برنامه‌ باید به دستگاه‌هایی مانند شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی، فرمانداری و … ابلاغ شود، به گونه‌ای که در پایان بهمن و اسفند هیچ افزایش کشته‌ای نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: به علاوه باید ظرف مدت ۱۰ روز تمام عوامل موثر بر افزایش آمار کشته‌ها با میزان سهم هریک مشخص شود تا بتوانیم برخورد لازم را با متخلفین انجام دهیم.

استاندار کرمانشاه همچنین بر لزوم اصلاح وضعیت پل‌های عابر پیاده مکانیزه سطح شهر تاکید کرد و ادامه داد: حتما در این بخش کمبودهایی داریم که آمار کشته‌های درون شهری بالا می‌رود.

بازوند درباره وضعیت تصادفات برون شهری نیز گفت: درباره محور کرمانشاه به کامیاران که آمار بالایی از کشته‌ها را به خود اختصاص می‌دهد نامه‌ای به امضای من با ضمیمه آمار برای وزیر راه و شهرسازی ارسال شود تا متوجه شوند تمام قول‌های دروغین معاونین ایشان و وعده‌هایی که برای این مسیر عملیاتی نشده، چه نتیجه‌ای داشته است.

وی اظهار کرد: باید پیشنهادی در شورای تامین استان مطرح شود که تا پایان تعطیلات نوروزی هر خودرویی که بیش از ۱۴۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد، متوقف شود.

استاندار کرمانشاه قول داد، برای تامین هزینه بنزین خودروهای گشت پلیس راهور نیز ۱۰۰ میلیون تومان اختصاص یابد/ایسنا