وی فوتی های ناشی از حوادث کار استان را نیز طی این مدت ۲۵ نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با فوت  ۲۲ نفر، سه مورد افزایش داشته است.

خانی فوتی های غرق شدگی استان را نیز در ۹ ماهه مسال ۲۵ نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با فوت ۱۵ نفر، ۱۰ مورد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع غریق های استان در ۹ ماهه امسال  یازده نفر در رودخانه، دو نفر در دریاچه مصنوعی، سه نفر در دریاچه طبیعی، سه نفر در استخر کشاورزی، یک نفر در کانال آب، یک نفر در حوض و حوضچه و چهار نفر نیز در سایر اماکن غرق شده اند.

خانی همچنین فوتی های ناشی از سوختگی و برق گرفتگی در استان را در ۹ ماهه امسال به ترتیب ۲۶ و ۱۳ نفر اعلام کرد.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه همچنین طی این مدت ۱۳ هزار و ۶۱۴ نفر با ادعای نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۳۹۳۶ نفر زن  و ۹۶۷۸ نفر مرد هستند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

این مسئول در ادامه با اشاره به تعداد کم نیروهای پزشکی قانونی استان، گفت: در حال حاضر یک سوم چارت سازمانی نیرو داریم و همین امر فشار کاری را بر نیروها افزایش داده، با این وجود هیچ کمبودی در ارائه خدمات نداشته ایم.

وی افزود: در حال حاضر درخواست هشت پزشک و هشت تکنسین تشریح داده ایم، اما به دلیل برخی محدودیت ها فعلا جذب نیرو نداشته ایم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به فعالیت مرکز پزشکی قانونی در تمامی شهرستان های استان گفت: در کرمانشاه و اسلام آبادغرب ساختمان پزشکی قانونی ملکی بوده و در مابقی بصورت اجاره ای یا امانی است.

وی افزود: کلنگ زنی سه ساختمان پزشکی قانونی در جوانرود، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب را در دستور کار داریم که در صورت تامین اعتبار دهه فجر امسال کلنگ زنی می‌شود.

خانی خاطرنشان کرد: همچنین در دهه فجر امسال ساختمان پزشکی قانونی شهرستان پاوه افتتاح می شود/ایسنا