وی گفت: بروز تصادف حتی اگر منجر به فوت هم نشود خسارت مالی زیادی به مردم تحمیل می‌کند که باید کاهش یابد.

سالاری در ادامه تدوین طرح جامع کاهش تصادفات درون شهری را اجتناب‌ناپذیر دانست و افزود: این طرح باید مبنای علمی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه همچنین خواستار تهیه زیرساخت‌های بهتر برای کنترل ترافیک از جمله نصب دوربین در سطح شهر شد و افزود: وضعیت پل‌های عابر پیاده نیز باید اصلاح شود.

سالاری اشاره‌ای هم به آمار کشته‌های تصادفات در راه‌های روستایی استان داشت و گفت: باید برای راه‌های روستایی استان نیز فکری کنیم.

۵۰ درصد تصادفات منجر به فوت در ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های استان رخ می‌دهد

فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه نیز با اشاره به شناسایی ۱۰۲ نقطه پرحادثه در جاده‌های استان طی هفت، هشت سال اخیر، اظهار کرد: در این مدت کار چندانی بجز آشکارسازی نقاط انجام نشده بود.

وی از اصلاح ۱۵ نقطه پرحادثه استان در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: برای سال آینده نیز اصلاح ۱۶ نقطه دیگر را در برنامه داریم.

مدیرکل راهداری و حمق و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از وجود ۳۰ دوربین ثابت و ۳۰ دوربین سیار سرعت‌سنج در استان هم خبر داد و گفت: ۳۰ دوربین ثابت دیگر را نیز خریداری کرده ایم که به زودی نصب می‌شود.

وی همچنین از در دست اقدام بودن طرح جامع تصادفات برون شهری استان نیز خبر داد.

کرمی با بیان اینکه در سال جاری ۹ نفر افزایش تلفات حوادث رانندگی بین شهری داشتیم، افزود: دلیل اصلی این حوادث نیز عمدتا خواب آلودگی یا سرعت بالا بوده است.

وی با بیان اینکه ۴۰ تا ۵۰ درصد تصادفات برون شهری منجر به فوت استان در ۱۰۰ کیلومتر از راه‌ها رخ می‌دهد، محور بیستون به صحنه، قزانچی به روانسر و قزانچی به کامیاران را از مهمترین این محورها دانست.

۴۸ درصد متوفیان تصادفات درون شهری در بیمارستان‌ها جان باخته‌اند

در ادامه سرهنگ فضل‌الله شیری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه کرمانشاه وضعیت حادی از نظر کشته شدگان تصادفات شهری ندارد، گفت: در این زمینه جزو ۱۳ استان نیمه بحرانی هستیم.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال ۱۰۶ نفر در تصادفات درون شهری کرمانشاه کشته شدند که این تعداد در سال گذشته ۷۵ نفر بوده است.

وی عمده کشته شدگان را نیز مربوط به مناطقی مانند بلوار جانبازان، بلوار شهید شیرودی و بزرگراه امام خمینی(ره) دانست.

شیری با بیان اینکه ۳۶ درصد از جانباختگان سوانح درون شهری در محل تصادف فوت کرده اند، افزود: ۴۸ درصد هم در بیمارستان و ۱۵ درصد نیز حین انتقال فوت شدند.

به گفته رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه، ۸۳ درصد تصادفات منجر به فوت درون شهری استان نیز مربوط به شهر کرمانشاه است/ایسنا