به گزارش پایگاه اطلاع رسانی، دکتر علایی در این جلسه ضمن برشمردن ظرفیت بالای عشایر به عنوان جامعه ای مولد نقش این قشر دلسوز و محروم را در مسائل و رفع بحرانهای امروز کشور علی الخصوص مسأله مدیریت آب بسیار حائز اهمیت برشمردند.

قائم مقام سازمان در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از گنجانده شدن نام جامعه عشایری در کنار مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته در بند های برنامه ششم به منظور استفاده از منابع صندوق ذخیره ملی و همچنین هدف های تعیین شده در برنامه ششم توسعه کشور به منظور توانمند سازی جامعه عشایری با استفاده از تسهیلات مناسب و سهل الوصول اهتمام مدیران استانهای ذی نفع و همکاران صاحب تجربه و توانمند سازمان در نقاط مختلف کشور به منظور استفاده از ظرفیت های مسئولین و نمایندگان محترم استانها درمجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات مصوب که سهم عشایر می باشد را خواستار شد.

معاونت توسعه و عمران سازمان عشایری کشور در فراز دیگری از سخنان خود گردشگری با نگاه ویژه به بخش بوم گردی در این حوزه را با استفاده از ظرفیت بالقوه عشایر بسیار مهم و ارزشمند عنوان و خاطر نشان کرد می توان با نگاه ویژه به اینگونه فعالیتها و نگاه بلند به ظرفیت های آن در بخش توریسم جهانی گامی بلند در راستای توانمندی عشایر برداشت.

ایشان در پایان اظهار امیدواری کرد با نگاه جامع و بلند ریاست سازمان و مسئولین نظام شاهد تحولات شگرفی در حوزه خدمات رسانی و توانمند ساختن عشایر در تمامی بخش ها در کشور باشیم.

در پایان این مراسم از زحمات علی اشرف آزادی تقدیر و طی حکمی حسن احمدی از سوی مهندس قندالی ریاست محترم سازمان امور عشایر ایران به عنوان سرپرست اداره کل امور عشایر کرمانشاه منصوب شد .