بازار گمانه‌زنی در مورد یکی از مهمترین و حساس‌ترین پست‌های استانداری کرمانشاه با قطعی شدن رفتن مهرداد سالاری از معاونت امور عمرانی حسابی داغ شده است.

بعد از کش و قوس‌های فراوان و عدم انصراف و تحویل پست توسط سالاری با وجود ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، بیست‌وچهارم دی ماه امسال بود که استاندار کرمانشاه اعلام کرد که بعد از پیگیری‌ها و مداقه لازم از مراجع قانونی و طی روندی اداری با اعلام مراجع یاد شده که امروز واصل شد، آقای سالاری مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان تشخیص داده شد.

البته موضوع به اینجا ختم نشده و ظاهرا آقای معاون در تقلا برای بازگشت است، اما حتما خود و اطرافیانشان هم دریافته‌اند که تلاش و تکاپو برای پناه بردن به دیوان عدالت اداری و برگشتن دوباره به این سمت مصداق آب در هاون کوبیدن بوده و راه عمارت سفید برایشان تقریبا بسته شده است.

حالا برخی ‌احزاب و جریانات سیاسی با مطرح کردن گزینه‌های همسو با خود، برای این پست خالی کمین کرده‌اند و می‌خواهند با تصاحب این کرسی مهم باز هم جایشان را در استانداری محکم کنند.

البته از استاندار کرمانشاه انتظار می‌رود که در شرایط فعلی استان کرمانشاه با حجم بالای کاری این معاونت، هرچه سریعتر و بدون فوت وقت برای انتخاب فردی کارآزموده و کاربلد و گماردنش به این منصب اقدام کند.

بازسازی مناطق زلزله‌زده و تعیین تکلیف وضعیت مستاجران آواره در چادر‌ها و کانکس‌نشینان این مناطق از مهمترین اموری است که نباید بدون متولی و مدیر بماند و هرچه سریعتر باید پیگیری و ساماندهی شود و این موضوع نیازمند حضور یک مدیر توانمند در راس امور است.

با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و تکاپوی تمام استانهای کشور برای میزبانی از مسافران نوروزی، هماهنگی برای امور ستاد سفرهای نوروزی هم نیازمند تسریع در انتخاب یک فرد کاربلد و توانا برای پست معاونت امور عمرانی استانداری هستیم.

هرچند کرمانشاه با بی‌تدبیری‌های این معاونت حساس در بحث راه‌آهن از بودجه ۹۸ نتوانسته مبلغ در خور و مکفی برای سال آینده کسب کند و با این بودجه‌ امیدی به تعیین سرنوشت طرح‌های نیمه کاره نیست، اما برنامه‌ریزی برای ساماندهی و تعیین تکلیف طرح‌های نیمه‌کاره استان نیز به مشخص شدن سرنوشت این معاونت بستگی دارد و تعلل در این زمینه خسارات زیادی را متحمل استان می‌کند.

آقای استاندار! این گوی و این میدان در اختیار شماست؛ اجازه ندهید برخی‌ها از این خلاء خالی بودن پست معاونت حساس عمرانی سوءاستفاده کنند و برای انتخاب فردی لایق و توانمند در این پست دست بجنبانید/دانا