به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طلوع، هوشنگ بازوند صبح امروز چهارشنبه در نشست ستاد سرمایه گذاری خارجی استان اظهار داشت: ستاد سرمایه گذاری خارجی استان باید از فعال ترین و پویاترین ستادها باشد و نشست های آن هر ۱۵ روز یکبار دنبال شود.

استاندار کرمانشاه گفت: براساس برنامه ششم توسعه کشور بخشی از منابع مورد نیاز در زمینه سرمایه گذاری و اشتغال زایی باید از طریق سرمایه خارجی تامین شود.

وی افزود: موضوع جذب سرمایه خارجی باید در استان به شکلی پررنگ و بسیار جدی دنبال شود.

 این مقام عالی استان عنوان کرد: همایش فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری روزهای ۴ و ۵ آذرماه در تهران با حضور ۱۰۰ سرمایه گذار خارجی و ۳۰۰ سرمایه پذیر برگزار می شود که فرصت خوبی برای استان محسوب می شود و باید حضوری فعال در این همایش داشته باشیم.

مهندس بازوند تصریح کرد: ستاد سرمایه گذاری خارجی استان باید پروژه هایی را برای ارایه به سرمایه‌گذاران حاضر در این همایش آماده کند.

وی ادامه داد: هرساله تعداد زیادی از فعالان اقتصادی از کشورهای مسلمان در همایش بین المللی هفته وحدت حضور می یابند که باید از این فرصت استفاده کنیم و برای حضور این سرمایه گذاران و کارآفرینان در کرمانشاه تلاش کنیم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید از خطوط اعتباری بسیار مناسبی در چین و کره جنوبی برخوردار است در ادامه اظهار داشت: باید این ستاد یک مجموعه از پروژه های اقتصادی و برخی پروژه های بزرگ عمرانی را  به شورای اقتصاد کشور ارایه دهد تا بتوانیم از این منابع ارزشمند برای اجرای پروژه های مهم استان بهره بگیریم.

وی افزود: صندوق توسعه ملی یکی دیگر از گزینه هایی است که باید تلاش کنیم از منابع اعتباری آن ها برای اجرای پروژه ها بهره بگیریم.

این مقام عالی استان یادآور شد: برگزاری همایش منظم سالیانه سرمایه گذاری در استان یکی دیگر از برنامه های مهم است که می تواند بستر مناسبی را برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کند.

مهندس بازوند اظهار داشت: برای ایجاد یک تحرک مناسب در فضای اقتصادی در استان نیازمند جذب سالیانه ۱۷ هزار میلیارد تومان هستیم.

وی تاکید کرد: موانعی که در مسیر جذب سرمایه گذاری خارجی در استان قرار دارند باید شناسایی شوند و برای برطرف کردن آن ها تلاش کنیم.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: استان کرمانشاه باید تبدیل به کانون توجه وزیران و مدیران ارشد کشور شود.

این مقام عالی استان عنوان کرد: افراد بسیار توانمندی در استان داریم که باید از آن ها با جدیت حمایت کنیم تا بتوانند به توسعه کرمانشاه کمک کنند.

وی تاکید کرد: صدای مطالبات کرمانشاه باید از تهران شنیده شود و برای رسیدن به این مهم باید از همه ابزارها و امکانات استفاده کنیم.

مهندس بازوند ادامه داد: جذب سرمایه گذاری نیازمند یک دیپلماسی و رایزنی قوی است.

استاندار کرمانشاه گفت: جذب سرمایه گذار خارجی اثرات بسیار مثبتی در رونق اقتصادی و اشتغال استان می تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: حضور سرمایه گذاران خارجی در استان می تواند به بهبود وضعیت فرهنگ کار و تلاش در استان منجر شود که اکنون این فرهنگ متأسفانه ضعیف است.