به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طلوع به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای، شرایط حضور و شرکت در هفتمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین از سوی کمیته مرشدان کشور اعلام شد.

در این دوره از جشنواره مرشدان ابتدا رقابت میان مرشدان کشور به صورت استانی برگزار می‌شود.

بر همین اساس هیئت‌های پهلوانی و زورخانه‌ای استان‌های سراسر کشور موظفند اسامی نفرات منتخب استان خود را تا پایان وقت  اداری روز یکشنبه دهم دی ماه سالجاری جهت شرکت در مرحله نهایی و کشوری که با همکاری شبکه رادیویی ورزش برگزار خواهد شد به فدراسیون ارسال نمایند.

بنابراین گزارش هفتمین دوره جشنواره مرشدان برتر ایران زمین به صورت انفرادی، دو نفری و گروهی برگزار می گردد که تنها مرشدان رتبه بندی شده می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

در بخش انفرادی جشنواره به سه گروه تقسیم می‌شود که در گروه یک مرشدان نوپنجه، خوش پنجه، خوش آوا و خوش نوا، در گروه دو مرشدان سردم نشین و سردم یارو در گروه سه مرشدان سردم دار، مرشد و مرشد پیشکسوت با یکدیگر در بخش های ضرب نوازی (نوآوری در نواختن و اجرا)، آواز(اجرای دستگاه های اصیل آواز ایرانی، ثنا خوانی، توحید خوانی، مناجات خوانی، رزمی خوانی، شاهنامه خوانی، مناسبت خوانی، مقام خوانی، منقبت خوانی، آواهای محلی، مرکب خوانی… ) و ادبیات رقابت خواهند کرد.

 در بخش دو نفری و گروهی همچون بخش یک نفری فقط مرشدان رتبه بندی شده با شرایط سنی آزاد تنها در یک بخش مجموع آواز و ضرب ارزیابی می گردند.

 در هر بخش از جشنواره طبق جوایز مذکور مدال های طلا (سردم زرین)، نقره (سردم سیمین) و برنز (دیپلم افتخار) در ارزیابی هیئت های استانی لحاظ خواهد شد.