کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-نشست ستاد مدیریت کرونا ویروس در محل کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی به ریاست مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور معاون سیاسی استانداری، رییس دانشگاه علوم پزشکی، دادستان کرمانشاه، مدیران کل بازرسی و دیوان محاسبات، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیران کل پدافند غیرعامل و روابط عمومی استانداری و معاونین و مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در حال برگزاری است …

استاندار کرمانشاه از مدیریت و معاونین دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ اندیشیدین تمهیدات لازم و اقدامات موثر در مقابله با کرونا ویروس تقدیر کرد.

هوشنگ بازوند از مردم استان کرمانشاه که اهمیت و ضرورت موضوع را درک کرده اند و همه با هم، همراه و همدل با تمام امکانات در حال انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت بهداشت فردی هستند، تشکر کرد و افزود:به یقین مشارکت مردمی سبب شده که امروز وضعیت پیشگیری در استان کرمانشاه از دیگر استانها مناسب تر شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد:همه دستگاه های اجرایی موظف هستند از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی استفاده نمایند

وی گفت:کمیته ویژه نظارت بر اجرای مصوبات و دستورالعمل های ابلاغی برای مقابله با کرونا تشکیل و مصادیق این مصوبه ها مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.

هوشنگ بازوند افزود: همه موظف به رعایت نکات بهداشتی و انجام اقدامات پیشگیرانه هستند و همه دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی، نهادهای خدماتی و مردم باید دستورالعمل ها را رعایت کنند زیرا ما با هم می توانیم کرونا را شکست دهیم.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی مردم را به ماندن  در خانه تشویق کرد و گفت: این توصیه بهترین راهکار برای مراقبت است.

دکتر مرادیگفت: با توجه به انجام اقدامات پیشگیرانه و مشارکت بسیار مطلوب مردم خوشبختانه هم اکنون به لحاظ آماری جزء استانهای هستیم که در شرایط مناسبی قرار داریم.

وی افزود: پیش بینی امکانات لازم برای ارائه خدمات در این بحران برای خدمتگزاری به بیماران احتمالی انجام شده است و برای مدیریت این بحران نیازمند همراهی بیشتر مردم در رعایت بهداشت فردی و انجام اقدامات پیشگیرانه هستیم.

مرادی گفت: حضور فعال و مدیریت استاندار کرمانشاه در تمامی مراحل این بحران در کنار همراهی همه دستگاه های اجرایی سبب شده امروز امکان خدمت رسانی به مردم تسهیل و میسر شود و پیش بینی های لازم هم انجام شده است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز اظهار کرد:برای تأمین اقلام بهداشتی و امکانات لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه کلیه ظرفیت های استان را پای کار آورده ایم.

محمدابراهیم الهی تبار افزود: برای افزایش سطح تولید باید تلاش شود که موانع تولیدکنندگان مواد بهداشتی رفع و برداشته و شبکه توزیع نیز ساماندهی شود.

 دادستان کرمانشاه تاکید کرد:نشست های اداری تا حدامکان کاهش یابد و صرفا در موارد ضروری جلسه ها تشکیل شود.

محمدحسین صادقی گفت:همکاری و مشارکت مردم و تلاش های اصحاب رسانه برای آموزش و انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور مقابله با کرونا بسیار مناسب داریم و توقع داریم این رفتار به صورت مستمر با رویکرد پیشگیرانه ادامه یابد.

وی گفت: مردم در انجام مراسم ها با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع همراهی لازم را برای پیشگیری داشته باشند.

 دادستان کرمانشاه افزود: مطالبات عمومی مردم را باید مدنظر داشته باشیم و برای تأمین به موقع اقلام بهداشتی با همکاری نهادهای ذی ربط تدبیر لازم اندیشیده شود.

 وی اظهار کرد: ١٢۵٠نفر از زندانیان را بدون سخت گیری برای اخذ تضمین آزاد کرده ایم و این گروه افرادی هستند که دارای شرایط لازم برای آزادی هستند سایر زندانیان که دارای جرایم خاص و برای امنیت جامعه خطرآفرین هستند، امکان برخورداری از این طرح را ندارند اما اقدامات لازم برای پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی در حال انجام است.

 سخنگوی ستاد مدیریت کرونا ویروس در کرمانشاه گفت:رفتار مردم در انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت نکات بهداشتی باید به صورت مستمر ادامه یاید.

دکتر شکیبا افزود:مصوبات و توصیه های استاندار و همراهی دستگاه های نظارتی و قضایی مناسب و مطلوب است و از این همکاری تشکر می کنم.

 وی اظهار کرد: فرمانداران در شهرستانها تلاش بسیار قابل تقدیری دارند که باید این روند ادامه یابد.