مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: همچنین در بقاع متبرکه استان‌هایی مانند گیلان، مازندران، هرمزگان و …. که شبکه بهداشت و شورای تامین استان وضعیت را بحرانی اعلام کرده و محدودیت تردد در استان اعمال شده است، ما نیز محدودیت تردد در بقاع متبرکه اعلام کرده‌ایم و از رفت و آمدها در این استان‌ها جلوگیری کردیم.

نوروزپور تصریح کرد: در بقاع متبرکه دیگر استان‌ها رفت و آمد و تردد به بقاع متبرکه تابع شرایط شورای تامین و شبکه تامین استان‌ها است و براساس دستور رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور هیات امنا موظف به اجرای دستور شورای تامین استان‌ها هستند.

وی ادامه داد: همچنین به طور مرتب بقاع متبرکه و امامزادگان گندزدایی و ضدعفونی می‌شوند. همچنین پخش نذروات در بقاع متبرکه از توزیع غذا به سمت توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده رفته است و به جای غذا نذری این اقلام توزیع می‌شود. در برخی از بقاع متبرکه نیز با همکاری و نظارت شبکه بهداشت ماسک تولید و توزیع می‌شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره تدفین فوت شدگان در آرمستان‌های بقاع متبرکه گفت: در خصوص تدفین اموات نیز با هماهنگی و مجوز شبکه بهداشت تدفین در آرامستان‌های بقاع متبرکه انجام می‌شود. امیدواریم مردم نیز همراهی لازم را داشته باشند تا این بحران را پشت سر بگذاریم/ایلنا