به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، مربیان این اداره کل، طی برنامه ریزی انجام شده در مناطق زلزله زده حضور یافته و به اجرای برنامه های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان می پردازند.

“مهناز فتاحی”، سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، با اعلام این خبر افزود: در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله مهیب در شهرهای غربی استان کرمانشاه، بنده همراه با تعدادی از همکاران ستادی در شهرهای مختلف زلزله زده حضور پیدا کردیم و از نزدیک به دلجویی از همکاران حادثه دیده پرداختیم.

فتاحی با عنوان اینکه حضور در شهرهای حادثه دیده با هدف پیگیری خسارت های رسیده به هم وطنان بوده است، افزود: در این بازدیدها، همچنین از پیش بینی امکانات مناسب برای اجرای برنامه های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان آسیب دیده از زلزله، با همکاران بحث و تبادل نظر شد.

سرپرست اداره کل کانون استان همچنین گفت: در اداره کل کانون استان کرمانشاه، جلسات مختلفی برای کیفیت کمک رسانی به کودکان تشکیل شده است و امیدواریم با تجربه خوبی که همکاران استان در این زمینه دارند، در اسرع وقت نسبت به ارسال ملزومات فرهنگی برای تسکین آلام کودکانی که در این حادثه ناگوار دچار مصیبت و خسارت شده اند، مباردت خواهیم کرد.

وی افزود: درخواست فراوانی جهت حضور داوطلبانه همکاران کانون پرورش فکری از سراسر کشور برای امدادرسانی به کودکان و نوجوانان حادثه دیده داریم که ان شاالله پس از هماهنگی لازم و مهیا شدن شرایط، حتما از حضور این عزیزان استفاده خواهیم کرد.

فتاحی با اشاره به اینکه در حال حاضر گروهی از مربیان فرهنگی این اداره کل همراه با دو دستگاه خودروی سیار در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب حضور دارند، از جمع آوری و ارسال ملزومات فرهنگی، کتاب، اسباب بازی و ‌‌… در روزهای آینده برای کودکان زلزله زده خبر داد.