، مهدی عبدالمالکی در گفتگو با طلوع؛ با اشاره به اینکه با اعلام نیاز برای جمع آوری کمک های مردمی، از صبح روز بعد از وقوع زلزله ۴ پایگاه برای جمع آوری و اعزام کمکهای مردمی به زلزله زدگان در پارک شاهد و سه فرهنگسرای شهرداری دائر کردیم افزود: مردم نوع دوست کرمانشاه از صبح روز یکشنبه اقلامی مثل چادر، پتو، کنسرو، البسه گرم، آب معدنی، زیرانداز، پوشاک و… تحویل پایگاههای جمع آوری کمک های مردمی شهرداری کردند و این کمک ها همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه کمکهای جمع آوری شده بلافاصله و به دفعات در طول روز، آماده سازی و بارگیری و به مناطق زلزله زده ارسال می شوند، یادآور شد: با توجه به بارندگی های پیش رو وسایلی متناسب با شرایط مانند نایلون رولی و وسایل گرمایشی به کمک ها اضافه شود.
عبدالمالکی با اشاره به ابعاد وسیع آسیب و تخریب مناطق مسکونی نیازهای آسیب دیدگان را بسیار زیاد عنوان کرد و اولویت نیاز به اقلام غیرنقدی را شامل؛ شیرخشک، پوشک و پماد بچه، شیشه شیر، البسه گرم از جوراب و کلاه و دستکش گرفته تا سایر البسه گرم و زمستانی، گاز پیک نیکی، زیرانداز، نان لواش بسته بندی شده، خرما و مواد خوراکی اعلام کرد.
قائم مقام شهردار کرمانشاه با سپاس و قدردانی از نوعدوستی و حس انسان دوستی و برادری همه هموطنان ایرانی، گفت: همه ایران یک خانواده است و مردم ثابت کرده اند مردم استان کرمانشاه تنها نیستند.

 

در فراخوانی که کمتر از ۳ ساعت طول کشید

حضور بی سابقه ۳۰۰۰ شهروند کرمانشاهی در کنار هنرمندان برای حمایت از زلزله زدگان

 

جامعه هنری کشور برای حمایت از زلزله زدگان ازگله، سرپل، ثلاث و قصرشیرین و دیدار با آسیب دیدگان و بازماندگان، به کرمانشاه آمدند و در حضور بیش از ۳ هزار شهروند کرمانشاهی حماسه همدلی خلق کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری طلوع، به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرمانشاه، پارک درخشان میزبان هنرمندان محبوب و مشهور کشور و بیش از ۳ هزار شهروند کرمانشاهی بود، بر همدلی و حمایت از زلزله زدگان و تلاش برای رفع مشکلات آنها تأکید شد.

در این مراسم، مهدی عبدالمالکی قائم مقام شهردار کرمانشاه ضمن خوش آمدگویی به هنرمندان و ابراز تأثر بخاطر مرگ جمع کثیری از هم استانی ها در اثر زلزله، گفت: وصف این سخاوت و غیرت و مردانگی را که امروز از هنرمندان و مردم دیدم در بیان نمی گنجد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به فعالیت های شهرداری در جمع آوری و ارسال کمکهای مردمی به شهرها و روستاهای آسیب دیده افزود: از دیروز که خودمان سیستم و مکانیسمی برای آنکه همه کمکها را بتوانیم به عمق ببریم تا هرآنکه نیازمند کمک است از کمکهای مردمی بهره ببرد، شرایط توزیع کمکها بهتر و منظمتر از قبل شده است.

عبدالمالکی اجناس موردنیاز کنونی را بیشتر شامل؛ مواد شوینده، نایلون، وسایل حرارتی، گاز پیک نیکی، پوشاک و البسه گرم، کلاه، شال و دستکش، وسایل روشنایی و شیرخشک و پوشک و پماد بچه است.

در ادامه، ابراهیم مرادی سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز طی سخنانی گفت: استان کرمانشاه به فرمایش مقام معظم رهبری سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است، امروز این سینه، داغدار و این چهره زخمی است ولی اولین باری نیست که چنین درد و داغی را تحمل میکند.

وی افزود: ما مردم کرمانشاه کمک های مان را می کنیم و وظیفه مان را انجام داده و می دهیم و از مدیران میخواهیم که مدیریت کنند و با برنامه ریزی درست، کمکها را به دست صاحبان اصلی بسپارند.

همچنین دکتر داروغه زاده و افسانه بایگان نیز به نمایندگی از هنرمندان به ایراد سخن پرداختند.

دکتر داروغه زاده گفت: برای حمایت از زلزله زدگان، در حوزه هنر سینما نیز سینماداران فروش های خود را برای کمک به آسیب دیدگان اختصاص دادند و امیدوارم با حرکتهای اینچنینی از سوی هنرمندان، کمکها ادامه یابد و گروههای بیشتری حضور یابند.

وی تأکید کرد: ما باید این شرایط سخت و دردناک را با همدیگر پشت سر بگذاریم و دردها و رنجها را با یکدیگر تحمل کنیم.

وی تصریح کرد: اینروزها تمام ایران، کرمانشاه و همه مردم ایران کرد کرمانشاه هستند.