امیررضا همایون دولتشاهی در گفتگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه، اظهار داشت: با هماهنگی به عمل آمده توسط سازمان های فرهنگی هنری، خدمات موتوری، ترمینالها، تاکسیرانی، اتوبوسرانی، آرامستانها و عمران شهرداری، مناطق هشتگانه و سایر واحدهای وابسته شهرداری، کمک های مردمی جمع آوری شده و ارسالی توسط شهرداری کرمانشاه به مناطق زلزله زده به ۱۰۰ محموله رسید.

دولتشاهی افزود: شهرداری کرمانشاه از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله، به منظور کمک و خدمت رسانی به هم استانیهای آسیب دیده، با تشکیل ستاد بحران به ریاست مهندس آرش رضایی شهردار و هماهنگ با مدیریت بحران استان، در چند حوزه وارد عمل شد.

وی افزود: در گام نخست سعی کردیم ماشین آلات سبک و سنگین شامل تریلر، کامیون، بیل مکانیکی، گریدر، بولدوزر و تجهیزات لازم را ارسال کنیم و در حوزه اعزام نیرو نیز نیروهای سازمان ایمنی و آتشنشانی شهرداری با تمام توان وارد عمل شدند و در کنار دیگر نیروهای امدادرسان به امدادرسانی پرداختند.

دولتشاهی ادامه داد: همچنین پاکبانها در کنار نیروهای خدماتی دیگر از طرف شهرداری همانند غسال و غساله، به همراه کفن و کافور برای غسل و خاکسپاری عزیزان از دست رفته اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی شهرداری افزود: با تعاملی که بین شورای شهر و شهردار کرمانشاه با شورای اسلامی شهر تهران و دکتر نجفی شهردار تهران صورت گرفت، کمکهای شهرداری تهران نیز اضافه شد تا در خدمت آسیب دیدگان قرار گیرد.