وی در ادامه با بیان اینکه اکنون روزانه حدود ۵۰۰ تست کرونا در استان انجام می شود، گفت: تلاش ما افزایش این تعداد به هزار آزمایش در روز برسد.

او با اعلام اینکه از هشتم فروردین ماه امسال انجام تست CPR کرونا برای بیماران سرپایی کم علامت و افراد مشکوک در ۲ استان کرمانشاه و زنجان آغاز شد، توضیح داد که هر روزه بر تعداد این آزمایش ها در استان افزوده می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد که این آزمایش برای افرادی انجام می شود که یا کم علامت بوده و یا با افراد مبتلایان به کرونا در تماس هستند، تا بتوانیم از این طریق مبتلایان بی علامت و کم علامت کرونا را در استان شناسایی کنیم.

مرادی، هدف از شناسایی این افراد را قرنطینه و ایزوله کردن آنها ذکر کرد و افزود: می خواهیم از این طریق به نحو موثری بیماری را در سطح جامعه کنترل کنیم.

وی اضافه کرد: هرچه انجام آزمایشات و بیماریابی کرونا تقویت شود، کنترل این بیماری در سطح جامعه هم بهبود می یابد.

او تصریح کرد: اکنون تعداد مبتلایان بستری کرونا در استان وضعیت ثابتی دارد، اما هیچ چیزی قابل اطمینان نیست که این روند ادامه داشته باشد و اگر مردم احتیاط نکنند، قطعا افزایش مبتلایان را شاهد خواهیم بود.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمانشاه در اردیبهشت افزایش چند برابری با فروردین داشته است.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۵۲۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۶ هزار و ۲۲۰ نفر رسید.

کیانوش جهانپور افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۵۸۹ نفر رسید.

او گفت: خوشبختانه تاکنون ۸۵ هزار و ۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند/ایرنا