محمدرضا بسامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین نهضت سواد آموزی و اداره کل زندان های استان با تاکید بر لزوم گسترش ارتباطات و همکاری ها به منظور بهبود وضعیت تحصیلی زندانیان خاطرنشان کرد: ایجاد فرصت های آموزشی و سواد آموزی برای زندانیان موجب خوداستقلالی و کاهش وقوع جرم وب زهکاری در جامعه خواهد شد.

 

 بسامی با ابراز خرسندی از فراهم شدن امکانات و فضاهای مناسب در زندان مرکزی کرمانشاه برای آموزش زندانیان تصریح کرد: شرایط ثبت نام زندانیان در دوره های غیرحضوری و اعطای مدارک فراگستر به سواد آموزان زندانها و مراکز تامینی وتربیتی فراهم شده است.

 

مدیرکل زندان های کرمانشاه نیز با اشاره به اهمیت سوادآموزی درارتقاء سطح آگاهی وافزایش مهارت های اساسی زندگی زندانیان، گفت: تغییرنگرش و رفتار زندانیان هدف نهایی توسعه فعالیت های آموزشی به ویژه سوادآموزی در زندان ها است.

 

منصور بیگلری با بیان اینکه فرصت ادامه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی برای زندانیان پیش بینی شده خاطرنشان کرد: استفاده مطلوب از اوقات فراغت زندانیان برای ارائه آموزش های رسمی به زندانیان در دستور کار است.

 

وی اظهار کرد: ارائه خدمات رفاهی و حمایتی به منظور ادامه تحصیل فرزندان و اعضای خانواده زندانیان هم یکی دیگر از برنامه های مهم آموزشی در زندانهاست که با همکاری انجمن حمایت از زندانیان و دیگر نهادهای مرتبط در حال پیگیری است.

مدیرکل زندان های کرمانشاه با قدردانی از همکاری مسئولان نهضت سواد آموزی استان یادآور شد: افزایش سطح تحصیلات و آموزش های رسمیزندانیان عامل تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی است و زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان به اجتماع را فراهم می کند. 

این مقام مسئول در ادامه گزارشی از فعالیت های آموزشی از جملهبرنامه  اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استانرا ارائه کرد.