به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، حضور تحسین برانگیز نیروهای آتشنشانی کرمانشاه در مناطق زلزله زده برای خدمت رسانی، از همان ساعات اولیه این حادثه تلخ، مشهود بود و این مردان بی‌ادعا، با همه توان برای خدمت به همنوعانشان به شهرهای زلزله زده شتافتند.

غلامرضا رضایی مدیر عامل سازمان آتشنشانی کرمانشاه یکی از نیروهای پرتلاش و فعال عرصه خدمت رسانی به زلزله زدگان است که خود به اتفاق نیروهای پرتوان این سازمان در مناطق آسیب دیده حضور مثمر و موثری داشت.

آقای رضایی با حضور در دفتر پایگاه خبری تحلیلی طلوع، طی گفتگویی به تشریح گوشه‌ای از فعالیت‌های سازمان آتش نشانی و فداکاری‌های نیروهای این سازمان پرداخت.

وی می‌گوید: پس از وقوع زمین لرزه ۷.۳ ریشتری، فراخوان دادم و به اتفاق چندین تیم از آتش نشانان فعال کرمانشاه عازم منطقه شدیم. متاسفانه اوج فاجعه در محله فولادی سرپل ذهاب، مسکن مهر، کوئیک و… رخ داد و تعداد بسیاری از هم استانی‌هایمان در زیر آوار جان باختند.

رضایی افزود: از همان ساعات اولیه، ۱۰ دستگاه خودرو و ۸۰ نفر از نیروهای پرتلاش آتش نشانی کرمانشاه را به سرپل ذهاب اعزام کردیم و در ابعاد مختلف کمک رسان و حامی زلزله زدگان بودیم، متاسفانه یک مورد آتش سوزی نیز رخ داده بود و دو نفر در آتش سوخته بودند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی کرمانشاه گفت: ازگله، ثلاث، کوئیک و جابری از مناطقی بودند که صحنه‌های دلخراشی از آوار و جانباختن و مصدومیت هم استانی‌هایمان را مشاهده می‌کردیم اما همکاران ما استوار و محکم روحیه خود را حفظ کردند و هرآنچه در توان داشتند برای خدمت به زلزله زدگان به کار گرفتند.

رضایی به تشریح فعالیت‌های سازمان آتش نشانی در مناطق زلزله زده استان پرداخت و گفت: در آواربرداری، بیرون آوردن اجساد از زیر آوار، بیرون کشیدن وسایل و اثاثیه مردم و… حضور موثر داشتیم.

وی اما به بیان توصیه‌هایی پروداخت و گفت: با توجه به سردی هوا و بارندگی‌ها، از مردم مناطق آسیب دیده تقاضا داریم که نسبت به استفاده از وسایل گرمایشی دقت کافی را مبذول دارند و هنگام استفاده از والور و گازپیکنیک، گوشه‌ای از چادر را باز بگذارند تا دچار گازگرفتگی نشوند البته خودروهای ما در اطراف چادرها گشت می‌زنند و مراقبت‌های لازم نیز انجام می‌پذیرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی کرمانشاه اما از شهروندان خواست تا در کمک به زلزله زدگان و یاری رساندن به آنان دریغ نورزند.