به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، بیش از ۲۰۰ فعال زیست محیطی داوطلبانه و به منظور جلوگیری از آلودگیهای زیست محیطی با محوریت شهرداری کرمانشاه عازم سرپل ذهاب شدند.

مهدی عبدالمالکی قائم مقام شهردار کرمانشاه در این باره گفت: خوشبختانه مردم ما و بویژه فعالان سازمانهای مردم نهاد با احساس مسئولیت بسیار ما را در اجرای برنامه ها و نیز کمک به زلزله زدگان همراهی کرده و یار و یاورمان بوده اند و در این طرح نیزی ما را همراهی نموده اند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه درحاشیه اعزام زیست یاران کرمانشاهی به سرپل ذهاب، طی گفتگوی کوتاهی، افزود: تعداد داوطلبان سمن های زیست محیطی در این مرحله برای پاکسازی شهر سرپل ذهاب از زباله و کمک به پیشگیری از شیوع بیماریهای عفونی و مسری بیش از ۷۰۰ نفر بودند که امروز بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای انجمنهای؛ ندای قاصدک، طنین سبز گستران، پیام آوران اردیبهشت و سازندگان طبیعت پاک اعزام شدند.

عبدالمالکی تصریح کرد: درصورت نیاز و صلاحدید مراجع مسئول ذیربط بازهم در مراحل دیگری اقدام به اجرای طرح پاکسازی محیط شهری در شهرهای زلزله زده خواهیم نمود.

گفتنی است، روز یکشنبه ۲۸ آبانماه نیز بالغ بر ۲۰۰ زیست یار با محوریت شهرداری کرمانشاه ۷۰۰ تن زباله را از شهر سرپل جمع آوری نمودند.