روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه: امیرحسین فدایی با اعلام این خبر افزود: در این کلاس آموزشی که در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه برگزار شد بیش از ۹۰ نفر از معلمان مدارس روستایی در آن شرکت داشتند و با بیماری های قابل انتقال از دام به انسان به ویژه تب کریمه کنگو آشنا شدند.

مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه مدرس این دوره دکتر مجید همتی رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه بود، گفت: آشنایی با بیماری ها، نحوه انتقال و راه های پیشگیری از بیماری های مشترک به خصوص تب کریمه کنگو و تب مالت از جمله سرفصل های این کلاس بود.

این مقام مسئول هدف از برگزاری این کلاس آموزشی را ارتقاء سطح آگاهی معلمان مدارس روستایی در مورد بیماری ها و آموزش به دانش آموزان عنوان و تصریح کرد: آموزش در خصوص بیماری ها ی زءونوز به عموم مردم از وظایف دامپزشکی است و این مهم با برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی ویژه اقشار مختلف می تواند تحقق یابد.

مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه با تاکید بر اهمیت شناخت هرچه بیشتر بیماری های واگیردار بیان داشت: با توجه به مخاطرات این بیماری ها بر سلامت افراد جامعه لزوم آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم در مورد راه های پیشگیری، کنترل و درمان آن نیز ضرورت یافته است.

فدایی برگزاری کلاس های آموزشی را یکی از اولویت های دامپزشکی استان کرمانشاه برشمرد و خاطرنشان کرد: آگاه سازی آحاد جامعه از طریق افزایش آگاهی معلمان، مربیان، شوراهای شهر و روستا، دهیاران و سایر اقشار تاثیرگذار قطعا در کاهش آمار مبتلایان و تلفات این بیماری تاثیرات بسزایی خواهد داشت.