مهندس علیرضا تخت شاهی در گفتگو با خبرنگار طلوع، با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه، شهر گیلانغرب از جمله شهرهای بود که تاسیسات آبرسانی آن دچار حادثه گردید و سراب گیلانغرب که تنها منبع تامین کننده آب شرب این شهر در همان روزهای اول زلزله سیستم آبرسانی آن با مشکل مواجه شده بود.

مدیر عامل آبفا استان اظهار داشت: برای رفع این مشکلات گروه های امدادی به این شهر اعزام شدند تا نسبت به مرمت و بازسازی شبکه های آسیب دیده و انشعاباتی که در اثر زلزله شکسته شده بودند اقدام نمایند.

مهندس تخت شاهی گفت: برای رفع کدورت آب نیز با هماهنگی و تدابیری که اندیشه شده سریعاً ساخت یک تصفیه خانه اضطراری را با همکاری گروه مهندسی شرکت مطالعات و طراحی آن را انجام دادیم تا بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به عملیات اجرایی آن اقدام کنیم.

مدیرعامل آبفا استان اظهار داشت: پس از طراحی این طرح، دو اکیپ مجرب و توانمند از کرمانشاه و استان کردستان با تجهیزات مورد نیاز در منطقه استقرار پیدا کردند و در همون روزهای اول کار اجرایی را شروع نمودند.

تخت شاهی اشاره کرد: ضمن اینکه کار احداث تصفیه خانه را شروع کردیم در کنار آن نیز مراحل تصفیه با مواد منعقد کننده آب شرب شهروندان را پایش و کنترل نمودیم که مردم با کمبود آب مواجه نشوند.

مدیر عامل آبفا استان افزود: برای اجرای این تصفیه خانه حدود ۴۰۰ متر لوله گذاری با لوله پلی اتیلن، ۲۸۰ متر کابل کشی برای تاسیسات برق، نصب تابلو برق برای تامین روشنایی، راه اندازی الکتروپمپ، نصب دو دستگاه فیلتر تند تحت فشار تصفیه آب با ظرفیت صاف سازی حدود ۴۰۰ متر مکعب در ساعت، تعویض نازل های معیوب فیلتر ها و ماسه ریزی، نصب سیستم تزریق مواد منعقد کننده و کمک منعقد کننده از اهم اقداماتی است که برای این تصفیه خانه آب انجام شده است.

مهندس تخت شاهی تصریح کرد: با تلاش و کوشش همکاران این تصفیه خانه روز جمعه ۳ آذر ماه وارد مدار بهره برداری شده است که خوشبختانه آب با کیفیت وارد شبکه توزیع شده است که مردم خوب شهرستان گیلانغرب از آن بهره مند شدند.