به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد با تقدیر و تشکر از اعتماد مردم به کمیته امداد به‌منظور در اختیار قرار دادن کمک‌های خود به این کمیته برای کمک به مناطق زلزله‌زده، با تأکید بر اینکه به‌عنوان امانتدار، تمام کمک‌هاى مردم عزیز به دست مردم آسیب‌دیده رسیده است، گزارشی از اقدامات کمیته امداد در کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه را تشریح کرد.

در این گزارش آمده است:

۱ ــ دریافت، جمع‌آوری، خرید و ارسال کمک‌های مردمی تمامی استان‌ها با ۱۴۰۰ کامیون، وانت و تریلر به‌ارزش تقریبی ۷۰ میلیارد تومان.

۲ ــ نقدینگی موجود از محل کمک‌های مردمی ــ امدادی حدود ۲۰ میلیارد تومان.

۳ ــ تعهد استان‌ها برای مشارکت در احداث بیش از ۲۵۰۰ منزل مسکونی.

۴ ــ پرداخت ۳ برابری مستمری آبان ماه ۷ شهرستان کرمانشاه برای ۲۸ هزار خانواده تحت پوشش از محل کمک‌های مردمی.

۵ ــ مذاکره و توافق با بنیاد مسکن برای تأمین خسارات وارده به ۶ هزار خانواده تحت پوشش آسیب‌دیده به‌صورت وام بلاعوض اعم از لوازم خانه و خسارت منزل.

۶ ــ مذاکره و توافق با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای خاکبرداری منازل تخریبی، بسترسازی و تحویل کانکس برای تمامی خانواده‌های روستایی.

۷ ــ اعزام اکیپ‌های بیمه حوادث برای برآورد کارشناسی خسارت‌های وارده به تمامی خانواده‌های تحت پوشش.

۸ ــ اعلام آمادگی کامل مسئولین استان و شهرستان‌ها برای تحت پوشش گرفتن سریع خانواده‌های نیازمند منطقه.

۹ ــ بررسی میدانی و برآورد خسارت وارده به احشام و محل نگهداری آنها در روستاها و اعلام آمادگی برای جبران خسارت از طریق بیمه روستایی.

۱۰ ــ دادن اطمینان مجدد به مردم بزرگوار، ایثارگر و خیر ایران اسلامی مبنی بر اینکه ۱۰۰ درصد خسارات وارده به ۶ هزار خانواده خسارت‌دیده تحت پوشش به‌فضل الهی از طریق کمک‌های دولت محترم، مساعدت‌های مردم عزیز و امکانات کمیته امداد جبران خواهد شد و نگرانی از این بابت نخواهد بود.