به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، داوود یاوری در دوازدهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ویژه جامعه کار، تلاش و تعاون که در سالن اتاق بازرگانی در حال برگزاریست، اظهار داشت: یکی از رسالت های وزارت متبوع که با توجه به گستردگی وظایف آن تعریف شده، ارتقا فرهنگی و رفاهی جامعه هدف می باشد و یکی از منابع پیشبرد و ارتقا فرهنگی جامعه اسلامی، بهره گیری از غنای قرآن است. قرآن مجموعه ای عظیم از آداب اخلاقی و انسانیست که توجه به آن شالوده زندگی را در امان نگه میدارد.به همین منظور، وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی در جهت بهره گیری بیشتر خانواده بزرگ کار، تلاش و تعاون هرساله مسابقات سراسری قرآن را در برنامه های خود دارد.

یاوری در ادامه سخنانش گفت: افراد یک جامعه به همان مقدار که با قرآن انس و الفت بیشتری داشته باشند به همان اندازه اثرات آن در رفتار، وجدان کاری، انضباط و اصول اخلاقی و اسلامی در زندگی و محیط کارشان دیده میشود. آموزه های دینی بالاخص در محیط کار آرامش روحی و روانی ایجاد می کند و آرامش روانی بستر کار سالم را مهیا میکند و کار سالم برکت مال و جان می شود و رحمت و نعمت خدا فزونی می یابد و ان شااله بتوانیم برنامه مادی و معنوی خود را بر فرامین زنده و پویای قرآن کریم ببندیم تا بتوانیم در مسیر پرهیاهوی زندگی ، فردی مفید و موثری برای خانواده و جامعه خود باشیم.

بنا برهمین گزارش، این دوره از مسابقات استانی قرآن کریم ویژه کارگران، کارفرمایان‌، تعاونگران و مددجویان بهزیستی و خانواده های ایشان توسط حوزه معاونت اجتماعی، فرهنگی اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی و همکاری پتروشیمی و اتاق بازرگانی کرمانشاه در دو گروه بانوان و آقایان هم اکنون در سالن اتاق بازرگانی در حال برگزاریست.