به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طلوع، دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی ویژه بیمه شدگان تامین اجتماعی استان کرمانشاه امروز در محل سالن آمفی تئاتر اتاق بازرگانی استان برگزار شد.

داوود یاوری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در اختتامیه این برنامه اظهار داشت: یکی از رسالت های وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی که قلمرو بسیار گسترده‌ای در خدمات رسانی به جامعه هدف دارد توسعه اقتصادی از اهم وظایف این وزارتخانه است که ارتقاء فرهنگی و رفاه اجتماعی نیز در همین راستا تعریف شده است. 

داوود یاوری با اشاره به اینکه اگر توجه و اهمیت ویژه‌ای برای فرهنگ جامعه و خصوصا فرهنگ قرآنی قائل نباشیم قطعا فرهنگ و ارزش های اسلامی و اخلاقی جامعه به مخاطره می افتد تصریح کرد: قرآن کریم مجموعه ای از آداب اخلاقی، انسانی و رفتاری است که در همین راستا هرساله وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی در قالب مسابقات قرآنی سعی و اهتمام دارد که در زندگی اجتماعی، اقتصادی، اداری و شخصی جامعه هدف خود  بتواند آموزه های دینی را پیاده کند.

یاوری بیان داشت: هرچه رشد فرهنگ قرآنی در جامعه ارتقاء یابد اصول انسانی، انضباط اداری، وجدان کاری و رفتار سازمانی افرادی که در آن سازمان، کارگاه یا کارخانه ای که مشغول فعالیت هستند قطعا اثرات مثبت و مطلوبی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآنی سبب ریشه‌کن شدن آفات و آسیب‌های اجتماعی می‌شود اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با برپایی چنین برنامه هایی فرهنگ قرآنی را در استان و جامعه کار و تولید ترویج دهیم.

یاوری تصریح کرد: مسابقات قرآنی جامعه کارگری در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در بین این قشر  است تا بتوانیم فرهنگ قرآنی را بین همگان و به ویژه قشر کارگران در این استان ترویج دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در خاتمه گفت: از زحمات و تلاش بی دریغ شرکت پتروشیمی استان جناب مهندس اشتری و واحد روابط عمومی ایشان جناب شاهین مهر و همچنین معاون فرهنگی اداره کل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی استان نهایت تقدیر و تشکر را دارم.