به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، هوشنگ بازوند در نشست ستاد مدیریت بحران که در سالن جلسات فرمانداری جوانرود برگزار شد، اظهار داشت: از پیگیری‌های فرماندار جوانرود در مورد وضعیت حادثه دیدگان شهرستان جوانرود، صمیمانه سپاسگزاری میکنم. انصافا دکتر لهونی با دغدغه تمام از لحظات اول به شدت پیگیر حل مشکلات مردم شهرستان جوانرود بودند و این پیگیری های ایشان هنوز هم ادامه دارد. ایشان نماینده دولت در شهرستان است و ما هم به ایشان کاملا اعتماد داریم.

استاندار کرمانشاه گفت:️ پس لرزه ها کار اسکان اضطراری و اسکان موقت را با سختی مواجه کرده است. اما باید خودمان را با شرایط موجود وفق دهیم.

بازوند بیان کرد: وحدت بی‌نظیر، وفاق و همدلی مردم کشور در امدادرسانی مطلوب و قدردانی از مردم کشور توسط اهالی عزیز منطقه جوانرود که در این زمینه فرهنگ سازی کردند از آموزه های مثبت این زلزله بود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: نماینده مردم جوانرود هم پیگیر حل مشکلات مردم بودند. از دکتر نادری هم تشکر میکنم.

بازوند افزود: قبلا هم اعلام کرده ایم که شهرستانهای جوانرود، پاوه و روانسر زلزله زده محسوب میشوند و از تسهیلات درنظر گرفته برخوردار می‌شوند.

وی گفت: ️کلیه بدهی های بانکی مردم زلزله زده جوانرود مشمول دو سال استمهال می‌شوند. سود و جرائم را هم دولت تقبل کرده است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه️ برای خرید اسباب و اثاثیه منزل ده میلیون وام قرض الحسنه به متقاضیان داده می‌شود، افزود:️ بنیاد مسکن، وضعیت اسکان موقت مردم جوانرود را تا پانزده روز آینده ساماندهی کند.

بازوند بیان کرد: حواشی های زلزله، شبیه پس لرزه های زلزله هستند و اجتناب‌ناپذیر است. هنر مدیران این است که این حواشی را درحدممکن به حداقل برسانند. این حواشی در زلزله کرمانشاه به نسبت دیگر زلزله ها کمتر بوده است.

وی گفت:️ اگر مناطقی نیاز به چادر داشته باشد، پیگیری و رفع می‌شود. البته چادرها هم جزیی از بیت المال است و باید دقت کنیم که به دست آسیب دیدگان واقعی برسد.اما سختگیری بیش از حد لازم نیست.

بازوند گفت:️ از ارتش، سپاه و هلال احمر، بنیاد مسکن، ستاد مدیریت بحران، بخشداران و فرمانداران و دهیاران بخاطر تلاشهایشان سپاسگزارم.