پروانه صفری در گفتگو با خبرنگار طلوع، اظهار داشت: سامانه ای ناپایدار سرد از اواخر روز چهارشنبه تا بامداد جمعه، سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید در جو استان خواهد شد.

مدیر روابط عمومی هواشناسی استان کرمانشاه در خصوص جزییات عملکرد سامانه مذکور گفت: بیشینه فعالیت در روز پنج شنبه شانزدهم آذر  در شمالغرب (اورامانات) غرب استان (مناطق زلزله زده) و شرق استان خواهد بود و شاهد بارش ۲۰ تا ۳۰ میلیمتری خواهیم بود  بارش علاوه بر ارتفاعات و مناطق سردسیر، ممکن است در برخی نواحی معتدل نیز بتدریج به شکل برف مشاهده گردد.

صفری پیشبینی بیشینه ارتفاع برف را ۲۵ – ۱۵ سانتیمتر عنوان کرد و گفت: از روز پنج شنبه روندی رو به کاهش می یابد. کاهش دما از روز جمعه تا میانه هفته آینده محسوس بوده سبب بروز یخبندان عمدتا در نواحی سردسیرخواهد شد. طی مدت یاد شده؛ دمای هوا در سردترین ساعات، در نواحی گرمسیری صفر تا ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر و در نواحی سردسیر ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد زیر صفر پیش بینی می شود.

وی گفت: دامنه بیشینه باد ۸۰- ۶۰ کیلومتر برساعت خواهد بود و در روز پنج شنبه و بیشتر در نواحی شرقی شاهد این وضعیت خواهیم بود وزش باد ممکن است؛ سبب کولاک شدید و کندی تردد در گردنه های برفگیر شده و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هوای استان را بویژه در مناطق مرزی غبارآلود نماید.

مدیر روابط عمومی هواشناسی استان کرمانشاه گفت: این سامانه بویژه پس از خروج و در نواحی سردسیر، سبب تشکیل مه خواهد شد.