وی در ادامه با تقدیر از خانواده بزرگ ناوگان حمل و نقل عمومی که همواره به برنامه و اهداف این سازمان اعتماد کرده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه با مجموعه اقدامات انجام شده از سوی این سازمان در حوزه نظارت و مقابله با بیماری کرونا از مجموع ۲۱ هزار راننده زیرپوشش، بنا بر آمارهای اخذ شده تاکنون هیچ گونه مورد فوتی نداشته و تنها ۱۸ نفر از رانندگان به این ویروس مبتلا شده که بهبودی کامل حاصل نیز شده است.

وی در ادامه ضمن پذیرش انتقادات و پیشنهادات مدیریت عالی استان در خصوص نقش تاثیرگذار رانندگان تاکسی و اتوبوس در کنترل یا انتشار این بیماری، گفت: بنا بر مسوُولیت اجتماعی و رفع یکی از دغدغه‌های اصلی استاندار کرمانشاه در خصوص جلوگیری از موج سوم شیوع ویروس کرونا در بین شهروندان، تمام ظرفیت این سازمان برای اجرا و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری را بکار خواهد گرفت.

سلیمانی با اعلام اینکه موضوع مبارزه با بیماری کرونا باید به دغدغه همه نهادها تبدیل شود، تأکید کرد؛ لازمه موفقیت هر طرح و برنامه ای منوط به مشارکت و همراهی مردم است بی تردید شهروندان بایددر این مبارزه همگانی با بیماری کرونا مشارکت فعال داشته باشند.

کلانشهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیونی استان را در خود جای داده است.

علاوه بر چهار شرکت تاکسی اینترنتی دارای مجوز، ۹ هزار و ۳۰۰ دستگاه تاکسی اکنون در کلانشهر کرمانشاه فعال است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۱۶۴۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد و گفت: تا روز ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۶۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۷۳ نفر از آنها بستری شدند.

دکتر سیما سادات لاری با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.

وی با بیان این که خوشبختانه تاکنون ۳۲۳ هزار و ۲۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، افزود:  سه هزار و ۷۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین گفت: تاکنون سه میلیون و ۲۳۱ هزار و ۱۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان با اشاره به این که براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند./ایرنا