بنابر اعلام معاونت بهداشتی استان، همه شهرستان‌ها در حال حاضر به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز به سر می‌برند که باید تمام جوانب احتیاطی و بهداشتی در سراسر استان رعایت شود.

محدودیت‌های زیادی در راستای جلوگیری از تجمعات از سوی مسئولان در استان اعمال شده از آنجا که یکی از مکان‌های محل تجمع آرامستان‌ها است مدتی است درب آرامستان‌ها را بسته و از صاحبان عزا می‌خواهند که تجمعات بیش از ۱۰ نفر برای تشییع نداشته باشند، ولی متاسفانه هستند هنوز کسانی که قدرت ویروس کرونا را نپذیرفته و همچنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوتاهی دارند و با این سهل‌انگاری جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

با وجود تمامی هشدارها، در یکی از روستاهای شهرستان دالاهو مجلس ختم شلوغی برگزار شده که فرماندار این شهرستان از تحت تعقیب قانونی قرار گرفتن بانی تجمع این مراسم ختم و دهیار روستا خبر داده است.

کرم محمدی ادامه داد: به‌دنبال برگزاری مراسم ختم و تجمع صدها نفر در یکی از روستاهای شهرستان دالاهو،  بانی مراسم به اتهام تهدید بهداشت عمومی و دهیار که به‌عنوان مدیر بحران روستا محسوب می‌شود، بدلیل اهمال به مرجع قضایی معرفی و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: شاکی پرونده  شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دالاهو است و از آنجا که بانیان مراسم  به توصیه‌های مسئولین ذی‌ربط و مصوبات ستاد کرونا بی‌توجه بوده و به همین دلیل به مرجع قضایی معرفی شده‌اند./فارس