وی با بیان اینکه در شرایطی هستیم که هر روز شاهد افزایش قیمت مسکن در کشور افزایش پیدا می کند، افزود: دولت برای ایجاد تعادل در بازار مسکن با تامین ارزان قیمت زمین برای ساخت مسکن و اعطا تسهیلات از طریق طرح اقدام ملی مسکن دست.

وی گفت: ۶ هزار و ۶۰۰ نفر برای طرح اقدام ملی مسکن حساب در بانک های مسکن باز کرده اند که تاکنون ۴ هزار و ۱۰۰ نفر از آنها هر کدام ۴۰ میلیون برای نام نویسی پول واریز کرده اند.
معاون استاندار کرمانشاه افزود: بر اساس اعلام بانک مسکن روزانه حدود سه میلیارد تومان برای نام نویسی در طرح اقدام ملی مسکن واریز می شود.

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت های فرسوده احداث شود.

در استان کرمانشاه این طرح در شهرهای کرمانشاه، اسلام آبادغرب، پاوه، تازه آباد، جوانرود، روانسر، سنقر، صحنه، قصرشیرین، کنگاور و گیلانغرب اجرا می شود و سهمیه‌ای برای سایر شهرها در نظر گرفته نشده است.

به گفته مهرداد سالاری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه «در طرح اقدام ملی، پروژه های تولید مسکن در قالب مشارکتی، واگذاری اراضی به متقاضیان، تکمیل واحدهای نیمه تمام و استفاده از تسهیلات بانکی و توجه به بافت های ناکارآمد از طریق بسته های حمایتی مدنظر است. استان کرمانشاه ۲ میلیون جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد/ایرنا