دکتر «محمد بهمن» با بیان اینکه مشمولان سهام عدالت ۲ روش را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند، افزود: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند مدیریت سهام خود را که شامل شرکت‌های بورسی و غیربورسی است به عهده بگیرند و نسبت به فروش هرکدام از سهام بورسی خود به دلخواه تا ۶۰ درصد کل سهام اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: اما افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند برای دریافت سود سهام و یا فروش سهام خود باید با مراجعه به سامانه سجام (SEJAM.ir) در این سامانه ثبت نام نمایند.

وی یادآوری کرد؛ همچنین افرادی که تمایل به فروش سهام عدالت استانی خود دارند باید فرآیند احراز هویت و دریافت کُد بورسی و تغییر ناظر را نیز طی نمایند.

سرپرست تالار بورس منطقه‌ای کرمانشاه در ادامه گفت: با توجه به برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استانی در آینده‌ای نزدیک از مردم استان خواهشمندیم برای شرکت در مجمع و انتخابات هیات مدیره نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام نمایند.  

بهمن افزود: همچنین با توجه به اینکه ترکیب سهام شرکت سهام عدالت استانی از سهم‌های شاخص‌ساز است و ارزش ذاتی بالایی دارد به همین منظور از مردم استان درخواست داریم نسبت به فروش سهام خود عجله نکنند.

به گفته او، ارزش روز هر سهم استانی ۱۲۰ تومان است.

 ۶۰۰ هزار نفر در استان کُد بورسی دارند

براساس اعلام مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه، اکنون ۶۰۰ هزار نفر در استان کُد بورسی دارند که ۷۰ هزار نفر آنها سهام عدالت به روش غیرمستقیم انتخاب کرده‌اند.

«امیرحمزه حیدریان» همچنین تعداد سهامداران عدالت در استان کرمانشاه را که روش مستقیم برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند ۷۶۰ هزار نفر اعلام کرد.

نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه (وسکرشا) برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌ها در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، به عنوان پانصد و هفتاد و یکمین شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران گروه سرمایه‌گذاری‌ها و بخش سایر واسطه‌گری‌های مالی در نماد وسکرشا آماده انجام معامله خواهد بود.

لازم به ذکر است سرمایه شرکت مذکور ۸۵ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند./ایرنا